
Producent
Cena
-
od
do
Stabilizator kolana - zastosowanie. Orteza na kolano
Stabilizatory kolana są powszechnie stosowane w przypadku większości urazów i chorób tego stawu. Mają za zadanie wzmocnić osłabione lub chore miejsce, prawidłowo ułożyć staw i zapobiegać jego niewłaściwej pracy oraz dalszym uszkodzeniom. W zależności od wybranego modelu mogą być stosowane bezpośrednio po kontuzji / stwierdzeniu choroby lub też po pierwszym okresie leczenie - jako element rehabilitacji. Dzięki swoim właściwościom stabilizator stawu kolanowego skutecznie wspomaga i przyśpiesza powrót do zdrowia. Można go również stosować profilaktycznie. Ma to zastosowanie głównie wtedy, kiedy staw jest osłabiony, bądź mocno narażony na przeciążenie i kontuzję. Zwiększają wtedy odporność kolana (w tym: więzadeł, łąkotki, rzepki i przyczepów mięśni) na obciążenia.
Cechy stabilizatora stawu kolanowego
Dobry stabilizator kolana powinien być oficjalnie zarejestrowany jako WYRÓB MEDYCZNY. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że wybrał produkt, który faktycznie ma właściwości prozdrowotne. Najlepsze stabilizatory stawu kolanowego wytwarzane są ze specjalnych materiałów o dużej wytrzymałości i elastyczności. Ważne jest również, by właściwie dobrać stabilizator do wymiarów kolana. Pewnym ułatwieniem mogą być te zapinane, o uniwersalnym rozmiarze.
Jak wybrać stabilizator na kolano sportowy?
Wyróżnia się kilka typów stabilizatorów kolana. To bezszwowa opaska na kolano, ściągacz kolana, stabilizator siatkowy oraz stabilizator neoprenowy. W wyjątkowych przypadkach może być stosowana również orteza na kolano, czyli aparat ortopedyczny, który najczęściej zastępuje opatrunek gipsowy. Orteza stawu kolanowego ma za zadanie unieruchomić wybrany odcinek ciała. Orteza kolana powinna być noszona wyłącznie po konsultacji z lekarzem.
Na co zwracać uwagę, kupując stabilizator na kolano sportowy? Materiał powinien być rozciągliwy, zapewniać wentylację, a także zapobiegać podrażnieniom skóry oraz obtarciom (w tym celu stosuje się m.in. technologie bezszwowe). Ważne jest, aby stabilizator stawów był prosty w zakładaniu, a także posiadał specjalny otwór na rzepkę. Decydując się na konkretny rodzaj stabilizatora kolana, trzeba uwzględnić rodzaj i wielkość urazu, a także czas noszenia stabilizatora/ortezy. Najlepiej skonsultować się wcześniej ze specjalistą.
Stabilizator rzepki

Stabilizator rzepki wykonany z nowoczesnego materiału NEOPRENE. Właściwie układa i podpiera rzepkę.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 1 dzień
Stabilizator kolana zapinany

Dobry stabilizator kolana ze specjalnym, silikonowym wzmocnieniem rzepki. Pomaga w leczeniu i rehabilitacji urazów. Zmniejsza odczuwane bóle w kolanie. Wykonany z wysokiej jakości materiału.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 1 dzień
Stabilizator kolana zapinany krótki

Krótki stabilizator kolana pomocny w leczeniu urazów, bólu i w rehabilitacji. Posiada specjalny, elastyczny pierścień wzmacniający rzepkę. Wykonany z materiału chronionego patentem.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 1 dzień
Stabilizator kolana CERAMIC

Stabilizator kolana wciągany przez nogę. Wykonany jest z wielowarstwowego, specjalnego materiału przyśpieszającego leczenie. Redukuje bóle i pomaga w rehabilitacji.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 1 dzień
Opaska na kolano

Elastyczna opaska na kolano w formie zapinanej taśmy. Wykonana zgodnie z opatentowaną technologią Elastic. Wzmacnia staw kolanowy i zabezpiecza przed urazami. Sprawdzona w rehabilitacji.
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 1 dzień