NIE WIESZ, JAKI PRODUKT WYBRAĆ? NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ - DOSTANIESZ CENNE PODPOWIEDZI.

Kup w ciągu:

12

[24.12,25.12,26.12,01.01,06.01,25.09]

a zamówienie wyślemy do Ciebie jeszcze dziś - DOTYCZY WYŁĄCZNIE PRODUKTÓW Z WYSYŁKĄ W 1 DZIEŃ.

Dziś nie wysyłamy zamówień.

Dziś już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro - DOTYCZY WYŁĄCZNIE PRODUKTÓW Z WYSYŁKĄ W 1 DZIEŃ.

Promocje
Fotel ergonomiczny Foxtrot Soft
Fotel ergonomiczny Foxtrot Soft
1 309,00 zł 1 178,10 zł
szt.
Piłka skacząca HOPPER - 45 cm
Piłka skacząca HOPPER - 45 cm
42,00 zł 25,00 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne LightUp jasnoszary
Krzesło ergonomiczne LightUp jasnoszary
1 332,00 zł 1 216,00 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Xenon Net Pro
Fotel ergonomiczny Xenon Net Pro
1 696,00 zł 1 534,25 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Playa Pro
Fotel ergonomiczny Playa Pro
1 310,00 zł 1 184,65 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Motto Pro
Fotel ergonomiczny Motto Pro
1 530,00 zł 1 317,65 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Foxtrot
Fotel ergonomiczny Foxtrot
1 145,00 zł 1 030,50 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Foxtrot Net
Fotel ergonomiczny Foxtrot Net
1 258,00 zł 1 132,20 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Simple
Fotel ergonomiczny Simple
1 217,00 zł 1 095,30 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Simple Net
Fotel ergonomiczny Simple Net
1 162,00 zł 1 045,80 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Prop
Fotel ergonomiczny Prop
1 195,00 zł 1 075,50 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Foxtrot Net - Expres - wysyłka 3 dni
Fotel ergonomiczny Foxtrot Net - Expres - wysyłka 3 dni
1 269,00 zł 1 142,10 zł
szt.
Opcje przeglądania
Producent
Cena
 • od
  do

Podnóżek biurowy - czy warto?

Spędzając wiele czasu w pozycji siedzącej, często zapominamy o zachowaniu odpowiedniej postawy ciała. Skutkuje to bólem pleców, migrenami czy powstawaniem żylaków. Warto zainwestować w odpowiednie wyposażenie biura, które poprawi komfort pracy i zminimalizuje skutki długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej. To m.in. podnóżek biurowy, nakładki na krzesło, a także poduszki do siedzenia.

Podnóżek biurowy - poprawa posadowienia stóp w czasie siedzenia

Stosowanie podnóżka pod biurko poleca się przede wszystkim osobom:

 • Spędzającym długi czas na siedząco – w celu poprawienia pozycji ciała i zmniejszenia obciążeń działających na kręgosłup.
 • O niskim wzroście – w celu umożliwienia swobodnego oparcia całości stóp podczas siedzenia, jeśli minimalna wysokość siedziska krzesła lub wysokość biurka to uniemożliwia.
 • Siedzącym na krześle niedostosowanym do ich warunków fizycznych. W takiej sytuacji zastosowanie podnóżka pod biurko pozwala zmniejszyć ucisk siedziska na naczynia krwionośne pod kolanami. Ma to znaczenie przede wszystkim wtedy, gdy siedzisko krzesła biurowego nie posiada odpowiedniego wyprofilowania z przodu – nie jest skierowane w dół. Podobnie ważne jest wyposażenia stanowiska pracy w podnóżek biurowy, jeśli – mimo odpowiednio wyprofilowanego fotela biurowego – osoba siedząca ma zbyt krótkie nogi jak na głębokość siedziska w takim fotelu. W tych sytuacjach dobrze dobrany podnóżek do fotela poprawi krążenie krwi i wyeliminuje drętwienie nóg na skutek długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej.
 • Mającym problemy z krążeniem, u których obserwuje się puchnięcie nóg, żylaki lub ciągle zimne stopy i tzw. „ciężkie nogi”. Zastosowanie podnóżka biurowego w takim przypadku zapewnia ułożenie nóg nieco wyżej. A wystarczy nawet niewielkie uniesienie nóg, by niewydolne żyły zaczęły pracować efektywniej.
 • Chcącym zapobiegać powstawaniu żylaków. Dobrym rozwiązaniem jest bowiem nie dopuścić do niewydolności żylnej, zamiast później ją leczyć, w czym może pomóc podnóżek.
 • Jako element profilaktyki i sposób na niektóre bóle kręgosłupa związane z niewłaściwym ułożeniem stóp podczas siedzenia. Poprawa ułożenia stóp ma pozytywny wpływ na postawę całego ciała i zdrowszą pozycję siedzącą dla kręgosłupa. W momencie, kiedy opieramy stopy o podnóżek biurowy z pochyłą podstawą, zmienia się ułożenie całych nóg, a to z kolei wpływa na kąt ułożenia miednicy względem kręgosłupa. Miednica lekko się przechyla do przodu (następuje efekt niewielkiego wypięcia pośladków), zwiększając zagłębienie (lordozę) w łuku lędźwiowym kręgosłupa. Czyli przybieramy postawę bardziej fizjologiczną, nie robimy tzw. „okrągłych pleców” w dolnej części kręgosłupa. A poprawne ułożenie odcinka lędźwiowego daje również pozytywne efekty w postaci mniejszej tendencji do garbienia się i pochylania do przodu.

Ponadto często zaleca się, aby zakupić krzesło do biurka dla dziecka z podnóżkiem, aby łatwiej dopasować jego wysokość do szybko zmieniających się potrzeb kilkulatka.

Podnóżek biurowy w przepisach prawa

Stosowanie biurowych podnóżków nie jest absolutnie wymysłem ich producentów, ale wynika z przeprowadzonych badań w zakresie ergonomii miejsca pracy. Jest to na tyle istotne, że znalazło odzwierciedlenie w przepisach prawa polskiego. Zapisy na ten temat znajdziemy w „Rozporządzeniu ministra pracy i polityki socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe”. Jest to ten sam dokument, który określa m.in. minimalne wymagania dla krzesła biurowego do pracy przy komputerze. Rozporządzenie to już w § 2 wymienia podnóżek – obok biurka i krzesła biurowego – jako element wyposażenia stanowiska pracy przy komputerze. Bardziej szczegółowe informacje określające minimalne wymagania dla podnóżków biurowych znajdują się w załączniku do tego rozporządzenia (Załącznik: „Minimalne wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii, jakie powinny spełniać stanowiska pracy wyposażone w monitory ekranowe”). Znajdziemy tam takie zapisy, cyt.:

 • „7. 1. Na życzenie pracownika, a także gdy wysokość krzesła uniemożliwia pracownikowi płaskie, spoczynkowe ustawienie stóp na podłodze, stanowisko pracy należy wyposażyć w podnóżek.
 • 7. 2. Podnóżek powinien mieć kąt pochylenia w zakresie 0°÷15°, a jego wysokość powinna być dostosowana do potrzeb wynikających z cech antropometrycznych pracownika.
 • 7. 3. Powierzchnia podnóżka nie powinna być śliska, a sam podnóżek nie powinien przesuwać się po podłodze podczas używania.”

Podsumowując zatem – zgodny z prawem podnóżek biurowy powinien posiadać przynajmniej:

 1. Regulację w zakresie 0°÷15° (gdzie 0° oznacza poziome położenie platformy pod stopy).
 2. Wysokość umożliwiającą swobodne postawienie całych stóp – niezależnie od wzrostu.
 3. Powierzchnię antypoślizgową.
 4. Zabezpieczenie przed przesuwaniem się po podłodze, czyli w praktyce gumowe nóżki.

Podnóżek biurowy jako podnóżek ergonomiczny 

Aby podnóżek biurowy mógł zostać zakwalifikowany jako podnóżek ergonomiczny, powinien spełniać przynajmniej te wymagania, które określają przepisy powołanego wyżej rozporządzenia. W praktyce najlepsze podnóżki biurowe posiadają jeszcze więcej regulacji, by w maksymalnym stopniu można było je dostosować do danej osoby i jej biurka oraz krzesła. Te dodatkowe funkcje to m.in.:

 1. Płynna regulacja kąta pochylenia w zakresie większym niż minimalne wymagania – nawet 25, czy 35 stopni. Pozwala to odsunąć podnóżek nieco dalej od krzesła i wysunąć nogi nieco bardziej do przodu. Dzięki temu otrzymujemy pozycję podobną do nóg opartych o podnóżek wypoczynkowy stosowany czasem wraz z fotelem domowym, czy kanapą. Daje to wyższy poziom relaksu i jeszcze lepszy przepływ krwi w obrębie nóg, a zwłaszcza jej powrót żyłami do serca.
 2. Regulacja wysokości platformy podnóżka pod stopy – 2 lub 3 stopnie regulacji. To po prostu jeszcze więcej możliwości ułożenia nóg. Można ustawić podnóżek w bardziej zindywidualizowany sposób. Warto dodać w tym miejscu, że płynna regulacja wysokości jest raczej niewskazana, ponieważ mogłaby nie wytrzymać obciążenia w dłuższej perspektywie i po prostu przestać działać. Regulacja stopniowa daje bardziej stabilne trzymanie wysokości i nie rodzi problemów w trakcie użytkowania.
 3. Niektóre, droższe podnóżki biurowe wyposażone są dodatkowo w wypustki sensoryczne lub rolki masujące dające efekt masażu i odprężenia stóp.

Przedstawionym powyżej wymogom jakościowym odpowiadają oferowane w naszym sklepie wysokiej klasy podnóżki biurowe marki Verotech. Zapewniają one szerokie możliwości dostosowania miejsca pracy do własnych potrzeb i podniesienia komfortu siedzenia. Zakup podnóżków ergonomicznych to inwestycja w zdrowie, wygodę i jakość pracy wszystkich pracowników. Są one przydatnym dodatkiem do fotela ergonomicznego, czy krzesła biurowego. Wraz z tymi meblami całościowo kształtują pozycję przy biurku – pozwalają łatwo utrzymać fizjologiczną postawę.

Podnóżek biurowy Verotech 70006 Podnóżek biurowy Verotech 70006
Producent: Verotech
Cena: 75,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Podnóżek biurowy Verotech 70001 Podnóżek biurowy Verotech 70001
Producent: Verotech
Cena: 59,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Podnóżek biurowy Verotech 70002 Podnóżek biurowy Verotech 70002
Producent: Verotech
Cena: 69,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Podnóżek biurowy Verotech 70003 Podnóżek biurowy Verotech 70003
Producent: Verotech
Cena: 99,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Podnóżek biurowy Verotech 70004 Podnóżek biurowy Verotech 70004
Producent: Verotech
Cena: 129,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Podnóżek biurowy Verotech 70005 Podnóżek biurowy Verotech 70005
Producent: Verotech
Cena: 149,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl