NIE WIESZ, JAKI PRODUKT WYBRAĆ? NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ - DOSTANIESZ CENNE PODPOWIEDZI.

Kup w ciągu:

12

[24.12,25.12,26.12,01.01,06.01,25.09]

a zamówienie wyślemy do Ciebie jeszcze dziś - DOTYCZY WYŁĄCZNIE PRODUKTÓW Z WYSYŁKĄ W 1 DZIEŃ.

Dziś nie wysyłamy zamówień.

Dziś już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro - DOTYCZY WYŁĄCZNIE PRODUKTÓW Z WYSYŁKĄ W 1 DZIEŃ.

Promocje
Fotel ergonomiczny Motto Pro
Fotel ergonomiczny Motto Pro
1 387,00 zł 1 317,65 zł
szt.
Pas ortopedyczny KULIK SYSTEM
Pas ortopedyczny KULIK SYSTEM
235,00 zł 215,00 zł
szt.
Pas ortopedyczny niski KULIK SYSTEM
Pas ortopedyczny niski KULIK SYSTEM
190,00 zł 175,00 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Foxtrot Soft
Fotel ergonomiczny Foxtrot Soft
1 309,00 zł 1 178,10 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne LightUp jasnoszary
Krzesło ergonomiczne LightUp jasnoszary
1 280,00 zł 1 216,00 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne Arca
Krzesło ergonomiczne Arca
1 043,00 zł 990,85 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne LightUp Net jasnoszary
Krzesło ergonomiczne LightUp Net jasnoszary
1 250,00 zł 1 187,50 zł
szt.
Hoker ergonomiczny LightUp
Hoker ergonomiczny LightUp
1 362,00 zł 1 293,90 zł
szt.
Hoker ergonomiczny LightUp Net
Hoker ergonomiczny LightUp Net
1 332,00 zł 1 265,40 zł
szt.
Elastyczne krzesło AccisPro - dynamiczne siedzenie
Elastyczne krzesło AccisPro - dynamiczne siedzenie
2 029,00 zł 1 927,55 zł
szt.
Elastyczne krzesło AccisPro - jasnoszare
Elastyczne krzesło AccisPro - jasnoszare
2 264,00 zł 2 150,80 zł
szt.
Opcje przeglądania
Producent
Cena
 • od
  do

Podnóżek biurowy - czy warto?

Spędzając wiele czasu w pozycji siedzącej, często zapominamy o zachowaniu odpowiedniej postawy ciała. Skutkuje to bólem pleców, migrenami czy powstawaniem żylaków. Warto zainwestować w odpowiednie wyposażenie biura, które poprawi komfort pracy i zminimalizuje skutki długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej. To m.in. podnóżek biurowy, nakładki na krzesło, a także poduszki do siedzenia.

Podnóżek biurowy - poprawa posadowienia stóp w czasie siedzenia

Stosowanie podnóżka pod biurko poleca się przede wszystkim osobom:

 • Spędzającym długi czas na siedząco – w celu poprawienia pozycji ciała i zmniejszenia obciążeń działających na kręgosłup.
 • O niskim wzroście – w celu umożliwienia swobodnego oparcia całości stóp podczas siedzenia, jeśli minimalna wysokość siedziska krzesła lub wysokość biurka to uniemożliwia.
 • Siedzącym na krześle niedostosowanym do ich warunków fizycznych. W takiej sytuacji zastosowanie podnóżka pod biurko pozwala zmniejszyć ucisk siedziska na naczynia krwionośne pod kolanami. Ma to znaczenie przede wszystkim wtedy, gdy siedzisko krzesła biurowego nie posiada odpowiedniego wyprofilowania z przodu – nie jest skierowane w dół. Podobnie ważne jest wyposażenia stanowiska pracy w podnóżek biurowy, jeśli – mimo odpowiednio wyprofilowanego fotela biurowego – osoba siedząca ma zbyt krótkie nogi jak na głębokość siedziska w takim fotelu. W tych sytuacjach dobrze dobrany podnóżek do fotela poprawi krążenie krwi i wyeliminuje drętwienie nóg na skutek długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej.
 • Mającym problemy z krążeniem, u których obserwuje się puchnięcie nóg, żylaki lub ciągle zimne stopy i tzw. „ciężkie nogi”. Zastosowanie podnóżka biurowego w takim przypadku zapewnia ułożenie nóg nieco wyżej. A wystarczy nawet niewielkie uniesienie nóg, by niewydolne żyły zaczęły pracować efektywniej.
 • Chcącym zapobiegać powstawaniu żylaków. Dobrym rozwiązaniem jest bowiem nie dopuścić do niewydolności żylnej, zamiast później ją leczyć, w czym może pomóc podnóżek.
 • Jako element profilaktyki i sposób na niektóre bóle kręgosłupa związane z niewłaściwym ułożeniem stóp podczas siedzenia. Poprawa ułożenia stóp ma pozytywny wpływ na postawę całego ciała i zdrowszą pozycję siedzącą dla kręgosłupa. W momencie, kiedy opieramy stopy o podnóżek biurowy z pochyłą podstawą, zmienia się ułożenie całych nóg, a to z kolei wpływa na kąt ułożenia miednicy względem kręgosłupa. Miednica lekko się przechyla do przodu (następuje efekt niewielkiego wypięcia pośladków), zwiększając zagłębienie (lordozę) w łuku lędźwiowym kręgosłupa. Czyli przybieramy postawę bardziej fizjologiczną, nie robimy tzw. „okrągłych pleców” w dolnej części kręgosłupa. A poprawne ułożenie odcinka lędźwiowego daje również pozytywne efekty w postaci mniejszej tendencji do garbienia się i pochylania do przodu.

Ponadto często zaleca się, aby zakupić krzesło do biurka dla dziecka z podnóżkiem, aby łatwiej dopasować jego wysokość do szybko zmieniających się potrzeb kilkulatka.

Podnóżek biurowy w przepisach prawa

Stosowanie biurowych podnóżków nie jest absolutnie wymysłem ich producentów, ale wynika z przeprowadzonych badań w zakresie ergonomii miejsca pracy. Jest to na tyle istotne, że znalazło odzwierciedlenie w przepisach prawa polskiego. Zapisy na ten temat znajdziemy w „Rozporządzeniu ministra pracy i polityki socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe”. Jest to ten sam dokument, który określa m.in. minimalne wymagania dla krzesła biurowego do pracy przy komputerze. Rozporządzenie to już w § 2 wymienia podnóżek – obok biurka i krzesła biurowego – jako element wyposażenia stanowiska pracy przy komputerze. Bardziej szczegółowe informacje określające minimalne wymagania dla podnóżków biurowych znajdują się w załączniku do tego rozporządzenia (Załącznik: „Minimalne wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ergonomii, jakie powinny spełniać stanowiska pracy wyposażone w monitory ekranowe”). Znajdziemy tam takie zapisy, cyt.:

 • „7. 1. Na życzenie pracownika, a także gdy wysokość krzesła uniemożliwia pracownikowi płaskie, spoczynkowe ustawienie stóp na podłodze, stanowisko pracy należy wyposażyć w podnóżek.
 • 7. 2. Podnóżek powinien mieć kąt pochylenia w zakresie 0°÷15°, a jego wysokość powinna być dostosowana do potrzeb wynikających z cech antropometrycznych pracownika.
 • 7. 3. Powierzchnia podnóżka nie powinna być śliska, a sam podnóżek nie powinien przesuwać się po podłodze podczas używania.”

Podsumowując zatem – zgodny z prawem podnóżek biurowy powinien posiadać przynajmniej:

 1. Regulację w zakresie 0°÷15° (gdzie 0° oznacza poziome położenie platformy pod stopy).
 2. Wysokość umożliwiającą swobodne postawienie całych stóp – niezależnie od wzrostu.
 3. Powierzchnię antypoślizgową.
 4. Zabezpieczenie przed przesuwaniem się po podłodze, czyli w praktyce gumowe nóżki.

Podnóżek biurowy jako podnóżek ergonomiczny 

Aby podnóżek biurowy mógł zostać zakwalifikowany jako podnóżek ergonomiczny, powinien spełniać przynajmniej te wymagania, które określają przepisy powołanego wyżej rozporządzenia. W praktyce najlepsze podnóżki biurowe posiadają jeszcze więcej regulacji, by w maksymalnym stopniu można było je dostosować do danej osoby i jej biurka oraz krzesła. Te dodatkowe funkcje to m.in.:

 1. Płynna regulacja kąta pochylenia w zakresie większym niż minimalne wymagania – nawet 25, czy 35 stopni. Pozwala to odsunąć podnóżek nieco dalej od krzesła i wysunąć nogi nieco bardziej do przodu. Dzięki temu otrzymujemy pozycję podobną do nóg opartych o podnóżek wypoczynkowy stosowany czasem wraz z fotelem domowym, czy kanapą. Daje to wyższy poziom relaksu i jeszcze lepszy przepływ krwi w obrębie nóg, a zwłaszcza jej powrót żyłami do serca.
 2. Regulacja wysokości platformy podnóżka pod stopy – 2 lub 3 stopnie regulacji. To po prostu jeszcze więcej możliwości ułożenia nóg. Można ustawić podnóżek w bardziej zindywidualizowany sposób. Warto dodać w tym miejscu, że płynna regulacja wysokości jest raczej niewskazana, ponieważ mogłaby nie wytrzymać obciążenia w dłuższej perspektywie i po prostu przestać działać. Regulacja stopniowa daje bardziej stabilne trzymanie wysokości i nie rodzi problemów w trakcie użytkowania.
 3. Niektóre, droższe podnóżki biurowe wyposażone są dodatkowo w wypustki sensoryczne lub rolki masujące dające efekt masażu i odprężenia stóp.

Przedstawionym powyżej wymogom jakościowym odpowiadają oferowane w naszym sklepie wysokiej klasy podnóżki biurowe marki Verotech. Zapewniają one szerokie możliwości dostosowania miejsca pracy do własnych potrzeb i podniesienia komfortu siedzenia. Zakup podnóżków ergonomicznych to inwestycja w zdrowie, wygodę i jakość pracy wszystkich pracowników. Są one przydatnym dodatkiem do fotela ergonomicznego, czy krzesła biurowego. Wraz z tymi meblami całościowo kształtują pozycję przy biurku – pozwalają łatwo utrzymać fizjologiczną postawę.

Podnóżek biurowy Verotech 70006 Podnóżek biurowy Verotech 70006
Producent: Verotech
Cena: 75,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Podnóżek biurowy Verotech 70001 Podnóżek biurowy Verotech 70001
Producent: Verotech
Cena: 59,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Podnóżek biurowy Verotech 70002 Podnóżek biurowy Verotech 70002
Producent: Verotech
Cena: 69,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Podnóżek biurowy Verotech 70003 Podnóżek biurowy Verotech 70003
Producent: Verotech
Cena: 99,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Podnóżek biurowy Verotech 70004 Podnóżek biurowy Verotech 70004
Producent: Verotech
Cena: 129,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
Podnóżek biurowy Verotech 70005 Podnóżek biurowy Verotech 70005
Producent: Verotech
Cena: 149,00 zł
zawiera 23% VAT, bez kosztów dostawy
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl