NIE WIESZ, JAKI PRODUKT WYBRAĆ? NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ - DOSTANIESZ CENNE PODPOWIEDZI.

Kup w ciągu:

12

[24.12,25.12,26.12,01.01,06.01,25.09]

a zamówienie wyślemy do Ciebie jeszcze dziś - DOTYCZY WYŁĄCZNIE PRODUKTÓW Z WYSYŁKĄ W 1 DZIEŃ.

Dziś nie wysyłamy zamówień.

Dziś już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro - DOTYCZY WYŁĄCZNIE PRODUKTÓW Z WYSYŁKĄ W 1 DZIEŃ.

Promocje
Fotel ergonomiczny Foxtrot Soft
Fotel ergonomiczny Foxtrot Soft
1 309,00 zł 1 178,10 zł
szt.
Piłka skacząca HOPPER - 45 cm
Piłka skacząca HOPPER - 45 cm
42,00 zł 25,00 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne LightUp jasnoszary
Krzesło ergonomiczne LightUp jasnoszary
1 332,00 zł 1 216,00 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne LightUp Net
Krzesło ergonomiczne LightUp Net
1 009,00 zł 921,50 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Quatro Expres - wysyłka 3 dni
Fotel ergonomiczny Quatro Expres - wysyłka 3 dni
768,00 zł 691,20 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne Motto
Krzesło ergonomiczne Motto
1 190,00 zł 1 025,05 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne Raya
Krzesło ergonomiczne Raya
733,00 zł 733,00 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne Arca
Krzesło ergonomiczne Arca
1 150,00 zł 990,85 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne LightUp Net jasnoszary
Krzesło ergonomiczne LightUp Net jasnoszary
1 301,00 zł 1 187,50 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Playa
Fotel ergonomiczny Playa
987,00 zł 893,00 zł
szt.
Hoker ergonomiczny LightUp
Hoker ergonomiczny LightUp
1 417,00 zł 1 293,90 zł
szt.
Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać 15
Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Poduszki ortopedyczne to coraz popularniejszy produkt zdrowotny. Jednak taka poduszka powinna być właściwie dobrana, by spełniała swoje funkcje i oczekiwania użytkownika. A zatem jak dobrać właściwą poduszkę ortopedyczną?

Jak działa poduszka ortopedyczna?

Poduszka ortopedyczna ma za zadanie wypełnić przestrzeń pomiędzy ciałem (karkiem, barkiem, głową), a powierzchnią, na której śpimy. Leżąc na takiej poduszce, mamy podparty kręgosłup szyjny na całym odcinku. Mięśnie mogą odpocząć, bo nie muszą pracować nad wspieraniem kręgosłupa. W porównaniu ze zwykłymi poduszkami - wypełnionymi pierzem, kulkami silikonowymi, czy tanią gąbką - ortopedyczne poduszki wykonane są z mocno elastycznej pianki, która ugina się tylko w punktach nacisku i szybko wraca do wyjściowego kształtu, gdy nie jest dociskana. Zapewnia to trwałe, prawidłowe oparcie przez całą noc.
Dzięki tej specyficznej budowie poduszka ortopedyczna:


jaką poduszkę ortopedyczną wybrać

Podpiera głowę i szyję w taki sposób, by zachowany był naturalny kształt kręgosłupa.


jaką poduszkę ortopedyczną wybrać

Zmniejsza obciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa i napięcie mięśni przykręgosłupowych, a tym samym odczuwane bóle głowy, karku oraz drętwienie rąk.


jaką poduszkę ortopedyczną wybrać

Wyraźnie poprawia komfort snu. Sprawia, że lepiej się wysypiamy.


jaką poduszkę ortopedyczną wybrać

Podpiera prawidłowo odcinek szyjny kręgosłupa zarówno w pozycji na plecach, jak i na boku.


Dla kogo poduszka ortopedyczna?

Poduszkę ortopedyczną mogą używać w zasadzie wszyscy powyżej 2 roku życia. Stosowanie poduszki ortopedycznej polecane jest nie tylko osobom mającym problemy z odcinkiem szyjnym kręgosłupa (te osoby powinny koniecznie zaopatrzyć się w taką poduszkę), ale również tym, które chcą zapobiegać takim schorzeniom. Poduszka taka pomaga też po prostu dobrze się wyspać.

jaką poduszkę ortopedyczną wybrać

Czyli jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Wybór zależy przede wszystkim od trzech istotnych czynników:

 1. Pozycji, w jakiej śpimy - Jeśli śpimy na plecach, wybierajmy poduszki niższe. Nie muszą one mieć głębokiego wyprofilowania. Jeśli śpimy na boku, potrzebujemy poduszki wyższej (niż do spania na plecach), która tak podeprze głowę, by leżała ona poziomo. Dlatego poduszka nie może być ani zbyt wysoka, ani zbyt niska.
  *Nie oferujemy poduszek do spania na brzuchu, ponieważ taka pozycja nie jest wskazana i nie ma możliwości prawidłowego ułożenia kręgosłupa w pozycji na brzuchu. Jeśli ktoś śpi na brzuchu, powinien dla własnego zdrowia nauczyć się spać na plecach lub na boku. Poduszka ortopedyczna nie pomoże w walce z problemami kręgosłupa szyjnego, kiedy śpi się na brzuchu.
 2. Budowy ciała - im mocniej zbudowane mamy ciało, tym wyższej poduszki potrzebujemy. Chodzi tutaj głównie o szerokość w barkach, co ważne jest przede wszystkim w przypadku spania na boku.
 3. Twardości materaca, na którym śpimy – Element ten jest ważny głównie dla osób śpiących na boku. Im bardziej miękki materac, tym głębiej ugina się pod naciskiem barku i tym mniejszej wysokości poduszki potrzebujemy. Np. jeśli szerokość barku wynosi 14 cm, ale śpimy na miękkim materacu, nie potrzebujemy aż 14 cm poduszki, ponieważ odległość głowy od materaca jest tym mniejsza, im mocniej bark zagłębia się w materac.

Kiedy weźmiemy pod uwagę te trzy czynniki, możemy stworzyć poniższą listę użytkowników:

 • A1 - drobna budowa | śpi na plecach | miękki materac
 • B1 - drobna budowa | śpi na boku | miękki materac
 • C1 - drobna budowa | śpi na plecach | twardy materac
 • D1 - drobna budowa | śpi na boku | twardy materac
 • A2 - średnia budowa | śpi na plecach | miękki materac
 • B2 - średnia budowa | śpi na boku | miękki materac
 • C2 - średnia budowa | śpi na plecach | twardy materac
 • D2 - średnia budowa | śpi na boku | twardy materac
 • A3 - ciało mocno zbudowane | śpi na plecach | miękki materac
 • B3 - ciało mocno zbudowane | śpi na boku | miękki materac
 • C3 - ciało mocno zbudowane | śpi na plecach | twardy materac
 • D3 - ciało mocno zbudowane | śpi na boku | twardy materac

Dla każdego typu użytkownika właściwe są poszczególne modele poduszek – zgodnie z poniższym zestawieniem:

Ponadto, wśród oferowanych w sklepie MILDIS poduszek ortopedycznych oprócz tych o typowej budowie, znajdziemy także modele szczególne:

 • Poduszka ortopedyczna ARmedical TRADYCYJNA – wykonana z takiej samej pianki z pamięcią kształtu, jak wszystkie wyżej wymienione, ale o tradycyjnym kształcie. Polecana tym osobom, które z różnych względów (wygląd, dziwny kształt, uprzedzenie) nie chcą wybrać poduszki profilowanej. Najlepiej sprawdzi się dla osób z grup: D1, B2, C2, D2, A3, C3.
 • Poduszka ortopedyczna Antar PROFILOWANA POD GŁOWĘ – poduszka profilowana, ale z dodatkowym wyżłobieniem pod głowę i kark. To dobre rozwiązanie głównie dla osób, które zmagają się z mocnym bólem karku, mają poważniejsze problemy z ułożeniem głowy do snu i każdy większy nacisk bardzo odczuwają. Poduszka ta polecana jest głównie do spania na plecach. Dobrze stabilizuje odcinek szyjny kręgosłupa i zapobiega nieprawidłowym ułożeniom w czasie snu. Odpowiednia głównie dla osób z grup: C1, A2, C2.
 • Poduszka ortopedyczna Halcamp JEŻOWA – To poduszka profilowana, ale wykonana z wysoko elastycznej pianki poliuretanowej. Polecana jest głównie jako poduszka profilaktyczna – dla osób, które nie cierpią jeszcze na bóle odcinka szyjnego kręgosłupa. Dobrze sprawdzi się dla osób mających problemy z potliwością podczas snu, ponieważ pianka poliuretanowa świetnie wentyluje ciało i nie rozgrzewa się. Właściwa głównie dla osób z grup: A1, B1, C1, D1, A2, B2, C2, D2.
 • Poduszka ortopedyczna ARmedical DLA DZIECI – poduszka lecznicza i profilaktyczna dla dzieci w wieku około 2 – 6 lat. Dla dzieci starszych, większych można stosować modele: ARmedical STANDARD oraz ARmedical WENTYLOWANA, układając pod szyję niższy bok poduszki.

Powyższe zestawienie powinno pomóc we właściwym wyborze odpowiedniej poduszki ortopedycznej. A tylko odpowiednio dobrany model zapewni zdrowy, terapeutyczny i przyjemny sen.

W razie jakichkolwiek wątpliwości zawsze możesz dopytać o szczegóły obsługę sklepu. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje pytania.

Komentarze do wpisu (15)

28 stycznia 2019

Proszę o pomoc w wyborze poduszki ortopedycznej, u mnie występują już dość mocne bóle kręgosłupa szyjnego, śpię na boku. Moja waga to 56 kg.

29 stycznia 2019

Jeśli powyższy poradnik nie pomógł Pani w wyborze fotela, prosimy o kontakt z naszym sklepem poprzez formularz kontaktowy: https://mildis.pl/pl/contact - pomożemy Pani w wyborze poprzez korespondencję mailową lub telefonicznie. Aby trafnie podpowiedzieć wybór poduszki, potrzebujemy kilku dodatkowych informacji o Pani, a taką korespondencję najlepiej prowadzić prywatnie, nie poprzez publiczne komentarze. Zapraszamy do dalszego kontaktu.

26 lutego 2019

Witam chciałbym kupić poduszkę chhłodzącą ,podczas snu bardzo się pocę nie wiem czy taką znajdę u Was

27 lutego 2019

Nie mamy w ofercie poduszek chłodzących. Jedyne, co możemy Panu polecić, to wybór modelu posiadającego rowki lub kanaliki wentylacyjne, czyli jednego z tych: https://mildis.pl/pl/poduszka-ortopedyczna-masujaca-i-wentylowana.html https://mildis.pl/pl/poduszka-ortopedyczna-wentylowana.html https://mildis.pl/pl/poduszka-ortopedyczna-wentylowana-duza.html WAŻNE: Przy wyborze proszę oczywiście kierować się również niniejszym poradnikiem.

15 sierpnia 2019

Chcę kupić poduszkę pod głowę. Mam 80+ lat, zwyrodnienie kręgów,wzrost-62cm., waga-78 kg.,śpię na plecach i na boku - czy możecie doradzić jaką poduszkę możecie mi zaoferować / w cenie ~100zł / Pozdrawiam i czekam Piotr.

16 sierpnia 2019

Jeśli ma Pan szerokie barki jak na swój wzrost i wagę, proponujemy ten model: https://mildis.pl/pl/poduszka-ortopedyczna-wentylowana-duza.html Jeśli jest Pan raczej średniej, typowej budowy w barkach - przy podanych wymiarach proponujemy tą poduszkę: https://mildis.pl/pl/Poduszka-ortopedyczna-PROFILOWANA

3 lutego 2020

Witam, proszę o radę w doborze poduszki dla męża, śpi na plecach i na boku, 37 lat, 184 cm wzrostu, 100 kg waży, zmaga się z bólami kręgosłupa szyjnego, głowy i karku, alergik. Pozdrawiam

5 lutego 2020

Do: Honorata Wójcik: Zgodnie ze szczegółowymi wyjaśnieniami telefonicznymi zaproponowałem dla Pani męża tą poduszkę: https://mildis.pl/pl/poduszka-ortopedyczna-wentylowana-duza.html - To dobry wybór dla mężczyzny o średniej budowie w barkach, śpiącego na plecach i na boku na średniej twardości materacu.

5 lutego 2020

Witam, mam poważne problemy z odcinkiem szyjnym i piersiowym . Jaką poduszkę polecacie w tym przypadku ? Moja waga to 57kg.

5 lutego 2020

Do: Teresa Teresa: Jeśli powyższy poradnik nie pomógł Pani w wyborze poduszki, prosimy o kontakt z naszym sklepem poprzez formularz kontaktowy: https://mildis.pl/pl/contact - pomożemy Pani w wyborze poprzez korespondencję mailową lub telefonicznie. Aby trafnie podpowiedzieć wybór poduszki, potrzebujemy kilku dodatkowych informacji o Pani, a taką korespondencję najlepiej prowadzić prywatnie, nie poprzez publiczne komentarze. Zapraszamy do dalszego kontaktu.

25 lutego 2020

Proszę o fachową rade, jaką powinnam wybrać poduszkę. Kupiłam w ciągu ostatnich lat 3 i żadna nie spełniła swojej roli, może były źle dobrane. Bolą mnie stawy barkowe ( bardzo!), mam zwyrodnienia w odcinku szyjnym i piersiowym. Często boli mnie głowa. Śpię w różnych pozycjach, ale nigdy na wznak. Mam 164 cm wzrostu, ważę 85 kg. Będę wdzięczna za radę.

26 lutego 2020

Do: Basia M.: Jeśli powyższy poradnik nie pomógł Pani w wyborze poduszki, prosimy o kontakt z naszym sklepem poprzez formularz kontaktowy: https://mildis.pl/pl/contact - pomożemy Pani w wyborze poprzez korespondencję mailową lub telefonicznie. Aby trafnie podpowiedzieć wybór poduszki, potrzebujemy kilku dodatkowych informacji o Pani, a taką korespondencję najlepiej prowadzić prywatnie, nie poprzez publiczne komentarze. Zapraszamy do dalszego kontaktu.

9 października 2020

Super poradnik! Odpowiedział na moje pytania. Już wiem, jaką poduszkę wybrać w moim przypadku, dziękuję :-)

3 grudnia 2020

Witam. Chciałbym zakupić poduszkę dla synka. Ma 10 lat ok 50 kg i 150 cm wzrostu. Mogę prosić o pomoc?

4 grudnia 2020

Pani Ewo: Dziecko o takiej budowie jest już zbyt duże na poduszkę dziecięcą. Polecam wybrać poduszkę ortopedyczną dla dorosłych, nasz najniższy model: Poduszka ortopedyczna ARmedical STANDARD. Jeśli syn śpi na boku, powinien podkładać pod kark wyższą, wyprofilowaną stronę poduszki. Jeśli będzie spał na plecach, to na ten moment wystarczy, gdy podłoży pod głowę niższą stronę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl