NIE WIESZ, JAKI PRODUKT WYBRAĆ? NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ - DOSTANIESZ CENNE PODPOWIEDZI.

Kup w ciągu:

12

[24.12,25.12,26.12,01.01,06.01,25.09]

a zamówienie wyślemy do Ciebie jeszcze dziś - DOTYCZY WYŁĄCZNIE PRODUKTÓW Z WYSYŁKĄ W 1 DZIEŃ.

Dziś nie wysyłamy zamówień.

Dziś już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro - DOTYCZY WYŁĄCZNIE PRODUKTÓW Z WYSYŁKĄ W 1 DZIEŃ.

Promocje
Fotel ergonomiczny Foxtrot Soft
Fotel ergonomiczny Foxtrot Soft
1 309,00 zł 1 178,10 zł
szt.
Piłka skacząca HOPPER - 45 cm
Piłka skacząca HOPPER - 45 cm
42,00 zł 25,00 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne LightUp jasnoszary
Krzesło ergonomiczne LightUp jasnoszary
1 332,00 zł 1 216,00 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Xenon Net Pro
Fotel ergonomiczny Xenon Net Pro
1 696,00 zł 1 534,25 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Playa Pro
Fotel ergonomiczny Playa Pro
1 310,00 zł 1 184,65 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Motto Pro
Fotel ergonomiczny Motto Pro
1 530,00 zł 1 317,65 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Foxtrot
Fotel ergonomiczny Foxtrot
1 145,00 zł 1 030,50 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Foxtrot Net
Fotel ergonomiczny Foxtrot Net
1 258,00 zł 1 132,20 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Simple
Fotel ergonomiczny Simple
1 217,00 zł 1 095,30 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Simple Net
Fotel ergonomiczny Simple Net
1 162,00 zł 1 045,80 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Prop
Fotel ergonomiczny Prop
1 195,00 zł 1 075,50 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Foxtrot Net - Expres - wysyłka 3 dni
Fotel ergonomiczny Foxtrot Net - Expres - wysyłka 3 dni
1 269,00 zł 1 142,10 zł
szt.
Fotele KULIK SYSTEM - różnice 1
Fotele KULIK SYSTEM - różnice

Fotele Kulik System - różnice i podobieństwa modeli

Fotele Kulik System zostały zaprojektowane przez specjalistę w zakresie fizjoterapii i chiropraktyki, Eugeniusza Kulik. Ten unikatowy wzór powstał w oparciu o lata doświadczeń w leczeniu tysięcy pacjentów, których dotyka problem bólu kręgosłupa. Celem było stworzenie rehabilitacyjnych krzeseł biurowych skutecznie pomagających w walce z bólem pleców i zapewniających profilaktykę tym, którzy chcą uniknąć tego typu schorzeń. Fotele i krzesła Kulik System pozwalają utrzymać kręgosłup we właściwej, anatomicznej pozycji (z zachowaniem krzywizn w odcinku lędźwiowym, piersiowym i szyjnym). Specyficznie wyprofilowane siedzisko – z zagłębieniem pod guzy kulszowe – zmienia ułożenie miednicy w trakcie siedzenia. Zapewnia pozycję zbliżoną do ułożenia w pozycji stojącej. Wyraźnie zaznaczone podparcie lędźwiowe mocniej niż w przypadku innych krzeseł biurowych wspiera dolną część pleców. Natomiast pionowe wyprofilowanie pozwala zachować wyprostowaną postawę i zapobiega garbieniu się (robieniu tzw. „okrągłych pleców”).

Te specjalne wyprofilowania posiadają wszystkie fotele i krzesła Kulik System. Jednak poszczególne modele różnią się od siebie. Część różnic widoczna jest już na pierwszy rzut oka, część natomiast to różnice techniczne, polegające głównie na innym zakresie regulacji i ilości dostępnych funkcji.

Fotele Kulik System – porównanie budowy i funkcji

Spośród foteli Kulik System bardzo podobne do siebie są modele: Classic i Classic Pro oraz Elegance i Galaxy. Fotel Business natomiast jest zbliżony budową do Galaxy, jednak nie posiada zagłówka.

fotele kulik system różnice

Z przedstawionej wyżej tabeli oraz ogólnego wyglądu widać, że mimo wyraźnego podobieństwa każdy z modeli jest w pewnym stopniu odmienny od pozostałych.

Różnice pomiędzy krzesłami Classic i Classic Pro.

  1. Podłokietniki: Krzesło Classic posiada podłokietniki twarde i bez możliwości regulacji, a Classic Pro miękkie i regulowane (dwie wersje do wyboru) – takie same, jak w większych, droższych fotelach.
  2. Tył oparcia – w modelu Classic Pro jest tapicerowany, a w modelu Classic nie (z tyłu oparcia jest czarna płyta z tworzywa, jak w większości krzeseł biurowych).
  3. Regulacja głębokości siedziska (czyli możliwość odsuwania i przysuwania siedziska do oparcia) – posiada ją krzesło Classic Pro, a Classic nie.

Dzięki funkcji regulacji głębokości siedziska fotel Classic Pro pozwala na lepsze dopasowanie do sylwetki użytkownika w porównaniu z fotelem Classic. Dlatego model Classic Pro mogą wybierać również osoby wysokie (mając oczywiście świadomość jego wymiarów). Jednocześnie trzeba zauważyć, że fotel Classic Pro będzie wygodny dla osób wysokich (180 cm wzrostu i więcej) tylko w przypadku szczupłej budowy ciała. Dla wysokich i mocniej zbudowanych użytkowników odpowiednie będą modele Business i Galaxy.

Różnice pomiędzy fotelami Elegance i Galaxy.

Oparcie – to jedyny element odróżniający te dwa modele. Elegance ma oparcie dłuższe i zwężane u dołu, a Galaxy nieco krótsze i kształtem zbliżone do prostokąta. Oparcie w modelu Elegance osadzone jest jednak wyraźnie niżej niż w modelu Galaxy. To z kolei przekłada się na dostępny zakres regulacji wysokości podparcia lędźwiowego, które - nie mając niezależnej regulacji - ustawia się poprzez dostosowanie wysokości całego oparcia.
W efekcie podparcie lędźwiowe w fotelu Galaxy można ustawić wyżej niże w fotelu Elegance. Dlatego Galaxy Kulik System jest lepszy dla osób wysokich (ponad 180 cm) i może być stosowany przez użytkowników o wzroście nawet nieco ponad 190 cm. Elegance natomiast polecamy maksymalnie do wzrostu 190 cm.
Drugim efektem różnicy w budowie oparcia oby tych foteli ergonomicznych jest to, że Elegance bardziej polecamy osobom szczupłym i średniej budowy. Galaxy natomiast dobrze sprawdzi się zarówno dla szczuplejszych, jak i mocno zbudowanych.

fotele Kulik System różnice

Co jeszcze wynika z różnic pomiędzy poszczególnymi modelami foteli Kulik System?

  • Fotel Business ma większe siedzisko od wszystkich pozostałych modeli. Dlatego będzie wygodny nawet dla bardzo mocno zbudowanych użytkowników. Oczywiście osoby szczupłe również będą czuć się na tym fotelu bardzo komfortowo. Fotel Business może być używany przez osoby nawet do 2 metrów wzrostu.
  • Modele Classic i Classic Pro należą do grupy małych foteli biurowych. Podpierają plecy głównie do połowy wysokości łopatek. Mimo to ich specjalne wyprofilowania pozwalają zachować właściwą, zdrową postawę podczas siedzenia.
  • Modele Business, Elegance i Galaxy należą do grupy dużych foteli biurowych. Zapewniają wyraźnie większy komfort siedzenia, niż modele małe.
  • Modele Classic, Classic Pro oraz Business posiadają możliwość blokady kąta pochylenia oparcia w dowolnej pozycji.
  • Modele Elegance i Galaxy posiadają możliwość blokady kąta pochylenia oparcia w 4 pozycjach. Jednocześnie posiadają tak skonstruowany mechanizm odchylania, że w trybie tzw. „swobodnego bujania” (z odblokowanym oparciem) są bardzo wygodne i świetnie współpracują z ciałem użytkownika. Ten tryb w modelach Classic, Classic Pro i Business nie jest aż tak komfortowy i co do zasady powinno się je używać tylko z zablokowanym (pod wybranym kątem) na stałe oparciem.
  • Elegance oraz Galaxy posiadają też tzw. funkcję „anti-shock”. To specjalna blokada zabezpieczająca przed uderzeniem oparcia w plecy, gdyby zostało odblokowane w czasie, kiedy plecy nie są o nie oparte. Po odblokowaniu kąta nachylenia należy wyraźnie oprzeć się o oparcie, by odblokować jego ruch.
  • W krzesłach Classic i Classic Pro nie ma możliwości regulacją sprężystości oparcia, czyli siły, jakiej należy użyć, by odchylić oparcie po odblokowaniu. Większe modele natomiast posiadają tą funkcję. Jest ona przydatna zwłaszcza w Galaxy i Elegance, kiedy używamy fotela z oparciem odblokowanym. Wtedy – przy odpowiednio ustawionej sprężystości – oparcie będzie się odchylać tylko wtedy, gdy wyraźnie, mocno na nie naciśniemy. A przy normalnym siedzeniu będzie dawać wyraźne wsparcie dla pleców.

Komentarze do wpisu (1)

10 czerwca 2020

Teraz w końcu rozumiem, skąd takie różnice w cenach pomiędzy krzesłami Kulik System. Mam nadzieję, że mi taki fotel pomoże.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl