NIE WIESZ, JAKI PRODUKT WYBRAĆ? NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ - DOSTANIESZ CENNE PODPOWIEDZI.

Kup w ciągu:

12

[24.12,25.12,26.12,01.01,06.01,25.09]

a zamówienie wyślemy do Ciebie jeszcze dziś - DOTYCZY WYŁĄCZNIE PRODUKTÓW Z WYSYŁKĄ W 1 DZIEŃ.

Dziś nie wysyłamy zamówień.

Dziś już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro - DOTYCZY WYŁĄCZNIE PRODUKTÓW Z WYSYŁKĄ W 1 DZIEŃ.

Promocje
Fotel ergonomiczny Foxtrot Soft
Fotel ergonomiczny Foxtrot Soft
1 309,00 zł 1 178,10 zł
szt.
Piłka skacząca HOPPER - 45 cm
Piłka skacząca HOPPER - 45 cm
42,00 zł 25,00 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne LightUp jasnoszary
Krzesło ergonomiczne LightUp jasnoszary
1 332,00 zł 1 216,00 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Veris Net
Fotel ergonomiczny Veris Net
1 505,00 zł 1 362,30 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Foxtrot Net
Fotel ergonomiczny Foxtrot Net
1 258,00 zł 1 132,20 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Veris Net Pro
Fotel ergonomiczny Veris Net Pro
1 805,00 zł 1 633,05 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Simple
Fotel ergonomiczny Simple
1 217,00 zł 1 095,30 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Xenon
Fotel ergonomiczny Xenon
1 452,00 zł 1 313,85 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Simple Net
Fotel ergonomiczny Simple Net
1 162,00 zł 1 045,80 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Xenon Pro
Fotel ergonomiczny Xenon Pro
1 762,00 zł 1 595,05 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Prop
Fotel ergonomiczny Prop
1 195,00 zł 1 075,50 zł
szt.
Co to jest poduszka sensomotoryczna? Jak działa sensomotoryczna poduszka do siedzenia? 0
Co to jest poduszka sensomotoryczna? Jak działa sensomotoryczna poduszka do siedzenia?

Wykonujesz pracę siedzącą i zaczynasz odczuwać jej skutki (bóle pleców, drętwienie nóg lub pośladków)? A może zdajesz sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje może mieć długotrwałe siedzenie w przyszłości? Zadbaj o to, aby zdrowo siedzieć na co dzień, m.in. z poduszką sensomotoryczną. Wyjaśniamy, czym jest poduszka do siedzenia i kto powinien pomyśleć o jej zakupie.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia

Poduszka sensomotoryczna, poduszka ortopedyczna, poduszka terapeutyczna do siedzenia – w taki sposób określany jest dysk, który najczęściej nakłada się na krzesło, aby wymusić zachowanie prawidłowej postawy, a także po to, by cały czas mobilizować kręgosłup, mięśnie do ruchu. Niewielkie balansowanie ciałem, jakie ciągle wykonujemy podczas siedzenia na takiej poduszce, zapewnia płynną pracę mięśni wzdłuż kręgosłupa. Zapobiega to nadmiernemu napięciu i zesztywnieniu pleców, które odczuwamy podczas siedzenia na nieruchomym siedzisku. Poduszka na fotel biurowy sprawdzi się nie tylko podczas wielogodzinnej pracy przed komputerem, ale również w trakcie ćwiczeń, treningów rehabilitacyjnych.

Wyróżnia się kilka jej rodzajów, które różnią się m.in. grubością oraz wielkością. Niektóre z nich dodatkowo posiadają wypustki, przez co nazywane są jeżykami – zapewniają one dodatkowy masaż. Do siedzenia najlepiej wybierać jednak te poduszki, które przynajmniej z jednej strony mają gładką powierzchnię. Dlaczego? Ponieważ są po prostu bardziej wygodne, pozwolą na dłuższe, komfortowe siedzenie.

Poduszki do siedzenia wypełnione są powietrzem. Podczas nadmuchiwania można dostosować je do swojej wagi, przez co są uniwersalne. A kto powinien pomyśleć o ich zakupie, jak zadbać o zdrowe siedzenie?

Dla kogo jest ergonomiczna poduszka do siedzenia?

Ortopedyczna poduszka do siedzenia to tak naprawdę rozwiązanie dla każdego, choć w szczególności zaleca się jej wykorzystanie osobom, które przez kilka/kilkanaście godzin dziennie wykonują pracę siedzącą. Dzięki temu możliwe jest zachowanie prawidłowej postawy ciała, zminimalizowanie negatywnych konsekwencji długotrwałego siedzenia (przypomnimy jedynie, że taka pozycja jest niezdrowa dla kręgosłupa). Pomyśl o niej zwłaszcza wtedy, jeśli siedzisz na zwykłym, a nie na ergonomicznym krześle.

Rehabilitanci, fizjoterapeuci często rekomendują też poduszki ortopedyczne na krzesło osobom starszym, a także tym, którzy cierpią na urazy układu ruchu.

Tak jak pisaliśmy wcześniej, może być wykorzystana nie tylko do siedzenia, ale też podczas ćwiczeń. A jakie są przeciwwskazania do jej stosowania?

Odradza się używanie dysku sensomotorycznego po kontuzji, a także, jeśli cierpisz na stan zapalny stawów. Nie zaleca się też jej w przypadku świeżych ran, które się nie zabliźniły.

Poduszka ortopedyczna do siedzenia przy komputerze – korzyści

Zacznijmy od tego, że poduszka sensomotoryczna to niewielki koszt, najczęściej nieprzekraczający 100 zł. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na zakup krzesła ergonomicznego, a pracujesz przed komputerem, dysk pomoże ci w zachowaniu prawidłowej pozycji siedzącej.

Poduszka sensomotoryczna wpłynie na odciążenie lędźwiowego odcinka kręgosłupa, który najbardziej „cierpi” podczas siedzenia, a oprócz tego wzmocni mięśnie głębokie. Zapobiegnie bólom pleców lub zredukuje je, gdy już odczuwasz skutki problemów z kręgosłupem. Wersje z wypustkami mogą posłużyć także do masażu stóp.

Na koniec mamy jeszcze jedną, ważną uwagę: Używając poduszki sensomotorycznej do pracy przy komputerze podnosimy o kilka cm wysokość siedzenia. O tą wysokość powinniśmy obniżyć siedzisko krzesła. A jeżeli nie jest to możliwe, warto podnieść nieco monitor komputera. Trzeba bowiem mieć świadomość, że górna krawędź monitora nie powinna być niżej niż wysokość wzroku. Jeżeli monitor jest zbyt nisko, będziemy nieświadomie pochylać głowę i kark do przodu. Może na tym ucierpieć odcinek szyjny kręgosłupa poprzez zbyt duże obciążenie. Dlatego samo ułożenie poduszki do siedzenia na krzesło może nie wystarczyć, by zapewnić ergonomiczną pozycję przy biurku. Warto o tym pamiętać.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl