Biuro:

tel. 603 207 748

Materace:

tel. 607 572 686

e-mail kontaktowy:

sklep@mildis.pl

e-mail bieżący:

mildis.pl@gmail.com

Promocje
Poduszka ortopedyczna Hevea STANDARD
Poduszka ortopedyczna Hevea STANDARD
103,50 zł 79,00 zł
szt.
Fotel biurowy Spinelly
Fotel biurowy Spinelly
1 799,00 zł 1 399,00 zł
szt.
Fotel biurowy Spinelly M
Fotel biurowy Spinelly M
1 689,00 zł 1 339,00 zł
szt.
Nakładka rehabilitacyjna na krzesło KULIK SYSTEM
Nakładka rehabilitacyjna na krzesło KULIK SYSTEM
229,00 zł 209,00 zł
szt.
Ergonomiczny Fotel Biurowy Galaxy
Ergonomiczny Fotel Biurowy Galaxy
1 680,00 zł 1 540,00 zł
szt.
Ergonomiczny Fotel Biurowy Elegance
Ergonomiczny Fotel Biurowy Elegance
1 680,00 zł 1 540,00 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne Classic Pro
Krzesło ergonomiczne Classic Pro
900,00 zł 830,00 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne Classic
Krzesło ergonomiczne Classic
720,00 zł 680,00 zł
szt.
Ergonomiczny Fotel Biurowy Business
Ergonomiczny Fotel Biurowy Business
1 425,00 zł 1 299,00 zł
szt.
Pas ortopedyczny KULIK SYSTEM
Pas ortopedyczny KULIK SYSTEM
235,00 zł 215,00 zł
szt.
Poduszka do siedzenia z otworem ANTAR
Poduszka do siedzenia z otworem ANTAR
59,00 zł 45,00 zł
szt.
Poduszka Mimos - STOP spłaszczeniu główki dziecka 0

Poduszka MIMOS - co to takiego?

Poduszka Mimos to specjalistyczny wyrób medyczny. Zmniejsza nacisk punktowy główki dziecka i równomiernie rozkłada na całą powierzchnię. Poduszka na płaską i spłaszczoną główkę pomaga także przywrócić prawidłowy kształt główki, jeśli doszło już do jej spłaszczenia.

poduszka na spłaszczoną główkę

Poduszka Mimos jest w pełni bezpieczna, zdrowa, a do tego mięciutka i wygodna dla dziecka. Wykonana została w oparciu o nowoczesną technologię - AERO 3D. To specjalna, trójwymiarowa struktura dystansowa.

poduszka na płaską główkę

Zalety poduszki Mimos

 • Skutecznie zapobiega i leczy płaską główkę niemowlęcia.
 • Pozwala dziecku z łatwością poruszać głową i szyją - niweluje asymetrię mięśni.
 • Rodzice nie muszę zmieniać pozycji dziecka w czasie snu. Poduszka nas wyręcza.
 • 4 razy mniejszy nacisk główki dziecka na podłoże.
 • W pełni bezpieczna i oddychająca. (94% objętości poduszki to powietrze.)
 • Bardzo wygodna, miękka, milutka.
 • Niewielki rozmiar - bez problemu można zabrać ją w podróż.
 • Antyalergiczna
 • Poszewka może być prana w pralce. Szybko wysycha.
 • Poduszka jest oficjalnie zarejestrowanym wyrobem medycznym klasy I.
 • Posiada certyfikaty: CE, TUV i EN71 (Przeczytaj: ocena zgodności CE)
 • Wykonana z wysokiej jakości dzianiny z atestem OEKO-TEX Standard 100 - bezpieczna dla niemowląt i dzieci.

poduszka na spłaszczoną główkę

 Poduszka na spłaszczoną główkę

Innowacyjna dzianina dystansowa 3D

Innowacyjna poduszka dla dzieci łącząca skuteczność w działaniu z bezpieczeństwem, komfortem i higieną. Poduszka Mimos wykonana została w 100% z nowoczesnej dzianiny dystansowej 3D zbudowanej z milionów mikrofilamentów. Te specjalistyczne materiały zastosowano po to, by redukować nacisk główki na podłoże. Ponadto, otwarta i przepuszczająca powietrze struktura zapewnia właściwą regulację ciepła, wentylację oraz odprowadzanie wilgoci.

poduszka na płaską główkę

Syndrom Płaskiej Głowy Niemowlęcia

To stan, kiedy część główki - tył lub bok - staje się płaski.

Najważniejsze są pierwsze 3 miesiące życia, kiedy główka jest najbardziej plastyczna, a miękkie kości czaszki dopiero się formują. Łatwo wtedy o zniekształcenia i deformacje - tym bardziej, że dzieci układa się do spania na plecach. Takie ułożenie zalecane jest w celu minimalizowania ryzyka S.I.D.S (nagłej śmierci łóżeczkowej). W tej pozycji nacisk na kości czaszki jest największy. Ponadto, niemowlęta mają tendencję do układania się w tej samej pozycji. To sprzyja deformacjom.

Płaska główka nie jest chorobą, ale może powodować poważne konsekwencje, jak: nierówne ułożenie szczęki, przesunięcie pnia czaszki, przesunięcie poziomu oczu, uszu lub kości policzkowych.

Typy spłaszczeń główki dziecka:

poduszka na spłaszczoną główkę

 1. Plagiocefalia - zwana również "skośnogłowiem". To najczęściej występujący przypadek. Polega na spłaszczeniu główki z jednej strony i powoduje widoczną asymetrię.
 2. Brachycefalia - zwana "krótkogłowiem". Polega na spłaszczeniu tyłu główki, co jednocześnie powoduje jej poszerzenie.
 3. Dolichocefalia - zwana "długogłowiem". Polega na silnym wydłużeniu główki. Występuje wtedy, gdy spłaszczone zostaną boki czaszki.
 4. Kraniosynostoza - to wrodzona wada polegająca na wcześniejszym zrośnięciu się jednego lub więcej szwów kości czaszkowych. Początki może mieć jeszcze w łonie matki lub w pierwszych miesiącach życia. Powoduje to deformację czaszki. Ten przypadek leczy się operacyjnie. W tym przypadku poduszka Mimos nie będzie skuteczna, ponieważ nie jest to rodzaj spłaszczenia ułozeniowego. Dziecko z podejrzeniem kraniosynostozy powinien zbadać neurochirurg dziecięcego i zlecić tomografię komputerową.

Przyczyny zniekształcenia główki dziecka

Wśród znanych przyczyn zniekształceń najczęstsze to:

 • Układanie dziecka na plecach do spania - Ta pozycja ma zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt (S.I.D.S). Zwiększa jednak nacisk na kości czaszki i ryzyko spłaszczenia głowy.
 • Foteliki samochodowe, bujaki i różne siedziska - układanie w nich najmłodszych dzieci powoduje bardzo duży nacisk na tył główki.
 • Poród - Główka przechodząc przez kanał rodny podlega ogromnym ciśnieniem. Może to skutkować ściśnięciem lub wydłużeniem główki bezpośrednio po porodzie.
 • Kręcz szyi - powstaje zwykle na skutek przechodzenia dziecka przez drogi rodne lub z powodu niewłaściwego ułożenia dziecka w łonie matki. Polega na uszkodzeniu mięśni szyi maluszka, który - leżąc na plecach lub brzuszku przechyla główkę zawsze na ten sam bok (w stronę skrócenia mięśnia). Tym samym przyzwyczaja się do jednej pozycji. Może to prowadzić do plagiocefalii.

Zapobieganie

Możesz skutecznie zapobiec powstaniu płaskiej główki Twojego dziecka. Istnieje kilka sposobów.

Co zrobić, kiedy zauważę spłaszczenie na główce dziecka?

Pierwszym działaniem powinna być szybka wizyta u pediatry, który może potwierdzić lub wykluczyć obawy. Wczesna reakcja ma kluczowe znaczenie, ponieważ główka dziecka w pierwszych miesiącach bardzo szybko rośnie i jest bardziej podatna na zniekształcenia. Zbyt późne zajęcie się problemem może okazać się nieskuteczne.

Poprawa bezpieczeństwa dziecka z poduszką Mimos

Poduszka Mimos została opracowana specjalnie dla zapobiegania i leczenia płaskiej główki niemowlęcia. Jeżeli doszło już do zniekształcenia, poduszka niweluje problem i zapobiega jego pogłębianiu. Jeśli stosowana jest profilaktycznie, od pierwszych dni życia dziecka, ryzyko spłaszczenia główki spada niemal do zera.

Pozycja na brzuszku zdrowa dla dziecka

Pozycja na brzuszku to czas, kiedy nasze maleństwa odciążają tył główki. To pomaga jej właściwie się kształtować i rosnąć. Pozycja ta daje też wiele innych pozytywnych efektów. Jest świetnym sposobem na zachęcanie dziecka do ćwiczeń. Pomaga wzmocnić mięśnie pleców, szyi oraz ramion. Korzystnie wpływa również na rozwój stawów biodrowych. W późniejszym etapie pomaga nauczyć się poruszać - przewracać na plecy, raczkować itp. Ważne, by dziecko zachęcać do leżenia na brzuszku, ale nie zmuszać. Samo musi polubić tę pozycję.

Zmiana pozycji w czasie snu

Jeśli nie stosuje się poduszki mimos, niezwykle ważne jest, by dziecko nie spało zawsze w jednej pozycji i nie przyzwyczajało się do niej. Od pierwszych dni życia należy maleństwo układać na różne sposoby, gdyż już 3-miesięczne niemowlęta mają swoje ulubione pozycje snu, a to może powodować zniekształcenia główki.

Modele poduszki Mimos

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl