NIE WIESZ, JAKI PRODUKT WYBRAĆ? NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ - DOSTANIESZ CENNE PODPOWIEDZI.

Kup w ciągu:

12

[24.12,25.12,26.12,01.01,06.01,25.09]

a zamówienie wyślemy do Ciebie jeszcze dziś - DOTYCZY WYŁĄCZNIE PRODUKTÓW Z WYSYŁKĄ W 1 DZIEŃ.

Dziś nie wysyłamy zamówień.

Dziś już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro - DOTYCZY WYŁĄCZNIE PRODUKTÓW Z WYSYŁKĄ W 1 DZIEŃ.

Promocje
Fotel ergonomiczny Foxtrot Soft
Fotel ergonomiczny Foxtrot Soft
1 309,00 zł 1 178,10 zł
szt.
Piłka skacząca HOPPER - 45 cm
Piłka skacząca HOPPER - 45 cm
42,00 zł 25,00 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne LightUp jasnoszary
Krzesło ergonomiczne LightUp jasnoszary
1 332,00 zł 1 216,00 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Xenon Net Pro
Fotel ergonomiczny Xenon Net Pro
1 696,00 zł 1 534,25 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Playa Pro
Fotel ergonomiczny Playa Pro
1 310,00 zł 1 184,65 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Motto Pro
Fotel ergonomiczny Motto Pro
1 530,00 zł 1 317,65 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Foxtrot
Fotel ergonomiczny Foxtrot
1 145,00 zł 1 030,50 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Foxtrot Net
Fotel ergonomiczny Foxtrot Net
1 258,00 zł 1 132,20 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Simple
Fotel ergonomiczny Simple
1 217,00 zł 1 095,30 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Simple Net
Fotel ergonomiczny Simple Net
1 162,00 zł 1 045,80 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Prop
Fotel ergonomiczny Prop
1 195,00 zł 1 075,50 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Foxtrot Net - Expres - wysyłka 3 dni
Fotel ergonomiczny Foxtrot Net - Expres - wysyłka 3 dni
1 269,00 zł 1 142,10 zł
szt.
Poduszka Mimos - STOP spłaszczeniu główki dziecka 1
Poduszka Mimos

Poduszka na spłaszczoną główkę - MIMOS

czym jest?

Poduszka na płaską główkę Mimos to specjalistyczny wyrób medyczny, który zmniejsza nacisk punktowy główki dziecka i równomiernie rozkłada na całą powierzchnię. Poduszka na płaską i spłaszczoną główkę pomaga także przywrócić prawidłowy jej kształt, jeśli doszło już do deformacji.

Poduszka na spłaszczoną główkę niemowląt Mimos jest w pełni bezpieczna, zdrowa, a do tego mięciutka i wygodna dla dziecka. Wykonana została w oparciu o nowoczesną technologię - AERO 3D. To specjalna, trójwymiarowa struktura dystansowa.

poduszka na płaską główkę niemowląt

Co wyróżnia poduszki Mimos spośród innych poduszek na spłaszczenie główki?

Poduszka Mimos - jako JEDYNA z całej gamy tego typu produktów - została przebadana klinicznie i osiągnęła pozytywny wynik. Co to oznacza? To znaczy, że poduszka mimos przeszła długotrwałe, praktyczne testy z udziałem niemowląt. Badania te wykazały w praktyce, że mimos skutecznie radzi sobie z problemem spłaszczenia ułożeniowego główki niemowląt i - zastosowana odpowiednio wcześnie - przeciwdziała powstawaniu tego problemu. Badania kliniczne zostały przeprowadzone przez niezależny szwedzki instytut naukowy. Sprawdź opis przeprowadzonych badań klinicznych.
Rejestracja produktu jako wyrób medyczny jest bardzo istotna, ale często dokonuje się jej na podstawie teorii. Jednak tylko badania kliniczne dowodzą praktycznej skuteczności produktu medycznego. Dlatego tylko poduszka mimos daje pewność co do skuteczności działania. Inne, podobne poduszki są tylko próbami kopiowania mimos. Nikt jednak nie dowiódł w praktyce skuteczności działania tych innych poduszek.

Zalety poduszki na płaską główkę niemowląt - Mimos

 • Skutecznie zapobiega i leczy płaską główkę niemowlęcia;
 • Pozwala dziecku z łatwością poruszać głową i szyją, a tym samym niweluje asymetrię mięśni;
 • Rodzice nie muszę zmieniać pozycji dziecka w czasie snu, gdyż ta specjalna poduszka zajmuje się tym za nich;
 • Poduszka Mimos zmniejsza nacisk główki dziecka na podłoże aż czterokrotnie;
 • Jest w pełni bezpieczna i oddychająca (94% objętości poduszki to powietrze);
 • Bardzo wygodna, miękka, miła w dotyku;
 • Z uwagi na niewielki rozmiar bez problemu można zabrać ją w podróż;
 • Antyalergiczna;
 • Poszewka może być prana w pralce i szybko wysycha;
 • Poduszka jest oficjalnie zarejestrowanym wyrobem medycznym klasy I;
 • Posiada certyfikaty: CE, TUV i EN71 (Przeczytaj: ocena zgodności CE);
 • Wykonana z wysokiej jakości dzianiny z atestem OEKO-TEX Standard 100 - bezpieczna dla niemowląt i dzieci.
poduszka na spłaszczoną główkę dla niemowlaka
poduszka na spłaszczoną główkę niemowląt

 Poduszka na spłaszczoną główkę

Unikalna budowa poduszki Mimos

Poduszka Mimos wykonana została w 100% z nowoczesnej dzianiny dystansowej 3D zbudowanej z milionów mikrofilamentów. Te specjalistyczne materiały zastosowano po to, by redukować nacisk główki na podłoże. Ponadto otwarta i przepuszczająca powietrze struktura zapewnia właściwą regulację ciepła, wentylację oraz odprowadzanie wilgoci. Na innowacyjność poduszki Mimos wpływa więc połączenie funkcjonalności i skuteczności w działaniu z bezpieczeństwem, komfortem i higieną.

poduszka na płaską główkę niemowląt

Syndrom Płaskiej Głowy Niemowlęcia

Najważniejsze są pierwsze 3 miesiące życia, kiedy główka jest najbardziej plastyczna, szwy elastyczne, a miękkie kości czaszki dopiero się formują. Łatwo wtedy o zniekształcenia i deformacje - tym bardziej, że dzieci układa się do spania na plecach. Jest to zalecane w celu minimalizowania ryzyka S.I.D.S (nagłej śmierci łóżeczkowej). W tej pozycji nacisk na kości czaszki jest jednak największy, a dodatkowo niemowlęta mają tendencję do układania się w tej samej pozycji. Sprzyja to licznym odkształceniom, deformacjom i wadom, których konsekwencje mogą być bardzo poważne. 

Płaska główka nie jest chorobą, ale może wpływać na liczne schorzenia: nierówne ułożenie szczęki, przesunięcie pnia czaszki, przesunięcie poziomu oczu, uszu lub kości policzkowych.

Typy spłaszczeń główki dziecka:

poduszka na spłaszczoną główkę niemowląt
 1. Plagiocefalia - zwana również "skośnogłowiem". To najczęściej występujący przypadek. Polega na spłaszczeniu główki z jednej strony i powoduje widoczną asymetrię.
 2. Brachycefalia - zwana "krótkogłowiem". Polega na spłaszczeniu tyłu główki, co jednocześnie powoduje jej poszerzenie.
 3. Dolichocefalia - zwana "długogłowiem". Polega na silnym wydłużeniu główki. Występuje wtedy, gdy spłaszczone zostaną boki czaszki.
 4. Kraniosynostoza - to wrodzona wada polegająca na wcześniejszym zrośnięciu się jednego lub więcej szwów kości czaszkowych, której skutkiem jest deformacja czaszki. Jej początki mogą sięgać rozwoju w łonie matki lub w pierwszych miesiącach życia. Jest to jedyny przypadek, którego nie da się wyleczyć poduszką Mimos, gdyż nie jest to rodzaj spłaszczenia ułożeniowego. Dziecko z podejrzeniem kraniosynostozy powinien zbadać neurochirurg dziecięcego i zlecić tomografię komputerową. Tę wadę leczy się operacyjnie. 

Przyczyny zniekształcenia główki niemowlęcia

Wśród znanych przyczyn zniekształceń najczęstsze to:

 • Układanie dziecka na plecach do spania - Ta pozycja ma zapobiegać nagłej śmierci łóżeczkowej niemowląt (S.I.D.S). Zwiększa jednak nacisk na kości czaszki i ryzyko spłaszczenia głowy.
 • Foteliki samochodowe, bujaki i różne siedziska - układanie w nich najmłodszych dzieci powoduje bardzo duży nacisk na tył główki.
 • Poród - Główka przechodząc przez kanał rodny podlega ogromnemu ciśnieniu. Może to skutkować ściśnięciem lub wydłużeniem główki bezpośrednio po porodzie.
 • Kręcz szyi - powstaje zwykle na skutek przechodzenia dziecka przez drogi rodne lub z powodu niewłaściwego ułożenia dziecka w łonie matki. Polega na uszkodzeniu mięśni szyi maluszka, który - leżąc na plecach lub brzuszku przechyla główkę zawsze na ten sam bok (w stronę skrócenia mięśnia). Tym samym przyzwyczaja się do jednej pozycji. Może to prowadzić do plagiocefalii.

Zapobieganie spłaszczenia główki niemowlęcia

Istnieje wiele różnych sposobów, by zapobiegać deformacjom czaszki niemowląt. Niektóre opierają się na profilaktyce, inne na leczeniu - najlepiej skutkuje zwykle połączenie obu tych metod.

Co zrobić, kiedy zauważę spłaszczenie na główce dziecka?

Pierwszym działaniem powinna być szybka wizyta u pediatry, który może potwierdzić lub wykluczyć obawy. Wczesna reakcja ma kluczowe znaczenie, ponieważ główka dziecka w pierwszych miesiącach bardzo szybko rośnie i jest bardziej podatna na zniekształcenia. Zbyt późne zajęcie się problemem może okazać się nieskuteczne.

Poprawa bezpieczeństwa dziecka z poduszką Mimos

Poduszka na płaską głowę Mimos została opracowana specjalnie dla zapobiegania i leczenia płaskiej główki niemowlęcia. Jeżeli doszło już do zniekształcenia, poduszka niweluje problem i zapobiega jego pogłębianiu. Jeśli stosowana jest profilaktycznie, od pierwszych dni życia dziecka, ryzyko spłaszczenia główki spada niemal do zera.

Pozycja na brzuszku zdrowa dla dziecka

Pozycja na brzuszku sprzyja odciążeniu tyłu główki przez najmłodszych. To pomaga właściwie kształtować czaszkę i daje wiele innych pozytywnych efektów. Jest świetnym sposobem na zachęcanie dziecka do ćwiczeń, które pomagają wzmocnić mięśnie pleców, szyi i ramion, a także wpływają korzystnie na rozwój stawów biodrowych. W późniejszym etapie pomaga nauczyć się poruszać - przewracać na plecy, raczkować itp. Ważne, by dziecko zachęcać do leżenia na brzuszku, ale nie zmuszać. Samo musi polubić tę pozycję.

Zmiana pozycji w czasie snu

Jeśli nie stosuje się poduszki Mimos, niezwykle ważne jest, by dziecko nie spało zawsze w jednej pozycji i nie przyzwyczajało się do niej. Od pierwszych dni życia należy maleństwo układać na różne sposoby, gdyż już 3-miesięczne niemowlęta mają swoje ulubione pozycje snu, a to może powodować zniekształcenia główki.

Modele poduszki na płaską główkę niemowląt Mimos

Komentarze do wpisu (1)

16 października 2019

Mam ta poduszke I polecam moja ma 2m-c I na sen a tagze w wozku ja uzywamy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl