NIE WIESZ, JAKI PRODUKT WYBRAĆ? NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ - DOSTANIESZ CENNE PODPOWIEDZI.

Kup w ciągu:

12

[24.12,25.12,26.12,01.01,06.01,25.09]

a zamówienie wyślemy do Ciebie jeszcze dziś - DOTYCZY WYŁĄCZNIE PRODUKTÓW Z WYSYŁKĄ W 1 DZIEŃ.

Dziś nie wysyłamy zamówień.

Dziś już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro - DOTYCZY WYŁĄCZNIE PRODUKTÓW Z WYSYŁKĄ W 1 DZIEŃ.

Promocje
Fotel ergonomiczny Foxtrot Soft
Fotel ergonomiczny Foxtrot Soft
1 309,00 zł 1 178,10 zł
szt.
Piłka skacząca HOPPER - 45 cm
Piłka skacząca HOPPER - 45 cm
42,00 zł 25,00 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne LightUp jasnoszary
Krzesło ergonomiczne LightUp jasnoszary
1 332,00 zł 1 216,00 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Playa
Fotel ergonomiczny Playa
987,00 zł 893,00 zł
szt.
Hoker ergonomiczny LightUp
Hoker ergonomiczny LightUp
1 417,00 zł 1 293,90 zł
szt.
Poduszka do siedzenia z otworem ANTAR
Poduszka do siedzenia z otworem ANTAR
59,00 zł 45,00 zł
szt.
Hoker ergonomiczny LightUp Net
Hoker ergonomiczny LightUp Net
1 385,00 zł 1 265,40 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Xenon Net Pro
Fotel ergonomiczny Xenon Net Pro
1 696,00 zł 1 534,25 zł
szt.
Elastyczne krzesło AccisPro - dynamiczne siedzenie
Elastyczne krzesło AccisPro - dynamiczne siedzenie
2 029,00 zł 1 927,55 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Veris
Fotel ergonomiczny Veris
1 630,00 zł 1 475,35 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Playa Pro
Fotel ergonomiczny Playa Pro
1 310,00 zł 1 184,65 zł
szt.
Jakie materace do spania są zdrowe i wygodne? 0
Jakie materace do spania są zdrowe i wygodne?

Materace do spania – tylko zdrowe i wygodne – w MILDIS.PL

Żyjemy coraz szybciej, w większym stresie, mamy więcej pracy, obowiązków, ale też i rozrywki. To wszystko przekłada się na krótszy, gorszej jakości sen. Następstwa takiego stanu rzeczy w dłuższej perspektywie są naprawdę negatywne. Oprócz typowego poczucia niewyspania, odczuwać można spadek energii, poziomu skupienia i nadmierne rozdrażnienie. Aby zniwelować niepożądane skutki krótkiego spania, możemy sprawić, by jakość snu była maksymalnie wysoka. Pomoże nam w tym wygodny i zdrowy materac do spania. Chyba każdy, kto zmienił kiedyś zwykły sprężynowy materac na wysokiej jakości piankowy lub lateksowy materac do spania, potwierdzi to, zdecydowanie lepiej się wysypia. Podobnie, a nawet w jeszcze większym stopniu, objawia się zmiana kanapy, czy wersalki na łóżko do sypialni wyposażone w wygodny materac do spania.

Drugim istotnym argumentem przemawiającym za spaniem na dobrym materacu jest zdrowie kręgosłupa. Wygodny materac do spania wykonany z jakościowej pianki wysokoelastycznej lub materac lateksowy w dużym stopniu poprawia podparcie kręgosłupa. To przekłada się na zmniejszenie odczuwanego bólu w plecach, ale też redukuje drętwienie dłoni, ramion i bóle głowy będące skutkiem ucisków na nerwy w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa.

Dlaczego spanie na kanapie lub wersalce nie może być zdrowe i komfortowe?

Aby zrozumieć to, w jaki sposób wygodny materac do spania pomaga w walce z bólem pleców, należy najpierw wiedzieć, co dzieje się z naszym ciałem, gdy śpimy na niewłaściwej powierzchni. Spanie na wersalce, kanapie, czy zwykłym materacu sprężynowym niesie za sobą wysokie ryzyko niedopasowania ich twardości do wagi i sposobu spania danej osoby. Wersalki i kanapy to meble przeznaczone przede wszystkim do siedzenia. Dlatego muszą być na tyle twarde, by nie zapadały się zbytnio pod naciskiem ciężaru ciała na małą powierzchnię (cały ciężar przenoszony jest na kanapę/wersalkę wyłącznie przez pośladki i część ud). Maksymalne ugięcie powierzchni siedziska może wynosić ledwie kilka (2 – 5) cm. Powierzchnia siedziska jest tak zbudowana, by się usztywniać i zapewniać w miarę wygodne siedzenie. Jeśli ta sama osoba położy się na taką kanapę i ciężar ciała rozłoży się na dużej powierzchni (od stóp po głowę), nacisk punktowy będzie kilkukrotnie mniejszy. Efekt jest taki, że powierzchnia kanapy ugina się jeszcze mniej niż w pozycji siedzącej. To z kolei sprawia, że tylko pewne partie ciała są oparte o powierzchnię. W pozycji na plecach są to głównie pośladki, okolice łopatek i głowa oraz część nóg.

twardy materac

Natomiast odcinek lędźwiowy pleców albo tylko dotyka do powierzchni, albo po prostu uniesiony jest ponad kanapą. Efekt jest taki, że – aby zachować anatomiczną krzywiznę kręgosłupa – mięśnie grzbietu muszą być cały czas napięte. Zatem kiedy śpimy i wydaje się nam, że odpoczywamy, mięśnie pleców nie odpoczywają. Taki, powtarzający się każdej nocy scenariusz powoduje, że mamy spięte, twarde plecy i może się to objawiać dyskomfortem lub bólem kręgosłupa. O ile jeszcze prowadzimy aktywny tryb życia, nasze mięśnie grzbietowe mają zapewniony ruch i zachowują większą elastyczność, o tyle w przypadku siedzącego trybu życia mięśnie spięte nocną „walką” napinają i usztywniają się jeszcze mocniej w ciągu dnia podczas siedzenia. Organizm nie ma wtedy okresu pełnej regeneracji – ani w dzień, ani w nocy.

Podobny scenariusz w kwestii spania na zbyt twardej kanapie lub wersalce występuje, gdy śpimy na boku. Wtedy główny nacisk przenosi się na biodro i bark oraz głowę i część długości nóg. I znowu odcinek lędźwiowy kręgosłupa nie jest właściwie podparty. Tym razem dochodzi jednak do nieprawidłowego przeciążenia w kierunku boku ciała. Mięśnie grzbietu pozostają napięte podczas snu, ale podczas spania w pozycji bocznej nie są one w stanie utrzymać kręgosłupa w prawidłowej pozycji. Dlatego może dodatkowo dochodzić do przeciążeń i niewielkich urazów w obrębie krążków międzykręgowych (czyli tzw. dysków).

Dodatkowym elementem uniemożliwiającym komfortowy sen są występujące czasem nierówności powierzchni kanapy czy wersalki. Mogą to być różnego rodzaju ozdobne pikowania, guziki, wybrzuszenia. I ile podczas siedzenia nie stanowią one problemu, o tyle leżenie na takich nierównych powierzchniach powoduje dodatkowy – poza wcześniej opisanym – dyskomfort.

Materace sprężynowe – ograniczony stopień komfortu

Nieco lepszym rozwiązaniem jest spanie na materacu sprężynowym. Od kanapy i wersalki jest on z pewnością lepszy, ponieważ przeznaczony został do spania. Może zatem zagłębiać się w większym stopniu pod naciskiem ciała. Jednak z uwagi na specyfikę budowy sprężyn taki materac nie będzie w pełni właściwie podpierał ciała, a zwłaszcza najbardziej newralgicznego odcinka, czyli pleców. Sprężynowe materace uginają się strefowo, czyli nie tylko na powierzchni nacisku, ale również w całej strefie wokół. To powoduje, że niezbyt dokładnie podpierają poszczególne partie ciała – nie są w stanie na małym odcinku być mocno wgięte, a za parę centymetrów w ogóle.

W jaki sposób wygodny i zdrowy materac do spania pomaga walczyć z bólami kręgosłupa?

Problem optymalnego podparcia ciała – zarówno w pozycji na plecach, jak i na boku – rozwiązują dopiero materace bardziej zaawansowane technologicznie, czyli te wykonane z pianki wysokoelastycznej oraz materace lateksowe. Dzięki ich wyjątkowym zdolnościom do znacznego, chwilowego odkształcania się (elastyczność punktowa) potrafią uginać się wyraźnie pod naciskiem pośladków, bioder, barków i jednocześnie pozostawać w neutralnej pozycji w punktach mniejszego nacisku – na wysokości odcinka lędźwiowego kręgosłupa, czy karku. Umożliwia to utrzymanie – bez napięcia mięśni – anatomicznego ułożenia kręgosłupa – patrząc z boku: w kształcie litery „S” podczas leżenia na plecach i w linii prostej podczas leżenia na boku. Dzięki możliwości utrzymania takiej naturalnej postawy podczas snu na dobrym materacu do sypialni znacznie lepiej się wysypiamy i rano wstajemy wypoczęci, pełni energii, a nie „połamani”.

zdrowy materac

Zdrowe i wygodne materace do spania dostępne w MILDIS.PL

W naszym sklepie posiadamy w ofercie wyłącznie dobrej jakości wygodne materace do spania. Część z oferowanych przez nas materacy posiada też status wyrobu medycznego, co tylko potwierdza fakt, że są to naprawdę zdrowe materace do spania. Podzielić je można na trzy grupy: materace lateksowe, materace piankowe i materace nawierzchniowe.

Materace lateksowe

To grupa – naszym zdaniem – najlepszych materacy do spania. Posiadają tzw. elastyczność punktową, o której mowa wyżej. Mają wyraźną i dużą sprężystość. Mimo swojej miękkości nie zagłębiają się nadmiernie i po ich obciążeniu wyraźnie da się wyczuć, że starają się w każdym możliwym punkcie powrócić do pierwotnej, płaskiej pozycji. Dzięki temu dobrze podpierają wszystkie te punkty, które wywierają mniejszy nacisk na ich powierzchnię. Pomimo wysokiej jakości materaca lateksowego jego grubość zwykle jest mniejsza niż można przypuszczać. Dobry materac do sypialni nie musi być bowiem wcale bardzo gruby, by był wygodny. Jakości i komfortu materaca nie mierzymy grubością. A to dlatego, że do prawidłowego podparcia ciała wystarczy nawet niewiele więcej niż 10 cm, jeżeli wkład materaca jest mocno sprężysty, jak w przypadku materacy lateksowych.

Najbardziej popularne materace lateksowe mają 14 cm grubości, jak np. Materac Hevea Comfort. Model ten – dla zapewnienia optymalnego podparcia niezależnie od wagi użytkownika – produkowany jest w dwóch wersjach twardości: H2 – średnio twardy, przeznaczony dla osób o wadze do około 90 kg oraz H3 – twardy, produkowany z myślą o osobach ważących powyżej 90 kg.

Innym naszym lateksowym materacem jest model Hevea Family. To połączenie dobrego komfortu i niewysokiej ceny. Ma 12 cm grubości, czyli nawet nieco mniej niż model Hevea Comfort. Daje może nieco mniej przyjemności ze spania, ale to wciąż lepszy materac od materacy sprężynowych. Jego średnia twardość pozwala na komfortowy sen osobom o wadze do 90 kg.

Idąc w drugą stronę od najpopularniejszej wersji, czyli w stronę luksusu, mamy też w ofercie Materac Lateksowy Prestige. Aby poczucie idealnego dopasowania do ciała było jeszcze wyższe, ten luksusowy materac do sypialni posiada wkład o grubości aż 20 cm. Jest to materac twardy, więc polecamy ten model głównie dla osób cięższych – bez ograniczeń wagowych. Może to być materac dla osób powyżej 100 kg i to nawet znacznie powyżej tej wagi.

Materace piankowe

To druga grupa wygodnych materacy do spania. Budowa materacy piankowych jest nieco inna niż w przypadku materacy lateksowych. Wkład materaca stanowi pianka poliuretanowa o wysokiej elastyczności i bardzo dużej odporności na wygniecenia. Pianka ta – podobnie jak pianka lateksowa – zagłębia się tylko w punktach nacisku. Jej budowa jest jednak taka, że nieco bardziej zagłębia się pod naciskiem ciała niż pianka lateksowa i nie ma efektu tak dużej sprężystości, jak lateks. Dlatego materace z pianki wysokoelastycznej są nieco grubsze, by zapewnić właściwy komfort i optymalnie podpierać wszystkie punkty ciała stykające się z powierzchnią materaca. Pianka ta ma grubość 20 cm. Może być to wyłącznie warstwa pianki, jak w przypadku Materaca do spania Fitness Bio. Taki materac piankowy może posiadać dodatkowe warstwy dające jeszcze wyższy komfort. W ofercie MILDIS.PL znajdują się:

  • Materac do spania Fitness Bio Cosmo – posiadający dodatkową warstwę pianki termoelastycznej (tzw. pianki memory – z pamięcią kształtu) o grubości 5 cm. Dzięki tej warstwie materac piankowy staje się jeszcze bardziej miękki w pierwszej fazie nacisku, rozszerza się powierzchnia ciała styczna z materacem, a to oznacza jeszcze mniejszy nacisk punktowy, jaki wywiera materac na ciało. Można powiedzieć, że daje to efekt lewitacji, jakby unoszenia się.
  • Dla osób potrzebujących nieco usztywnienia i mocniejszego wypierania ciała dobrze sprawdzi się wybór piankowego materaca Fitness Bio Lateks. Model ten posiada dodatkową warstwę pianki lateksowej o grubości 3 cm.
  • Mamy również w ofercie materac, który jest połączeniem dwóch wyżej opisanych modeli. Posiada z jednej strony dodatkową warstwę pianki memory a z drugiej – pianki lateksowej. To model Fitness Bio Thermo Magic. Zakłada się, że strona z lateksem ma właściwości chłodzące i lepiej używać jej w okresie wiosna – lato, a strona z pianką memory lepiej utrzymuje ciepło, więc poleca się używać jej w okresie jesień – zima.

Materace nawierzchniowe

Inną grupą materacy do spania są tzw. materace nawierzchniowe. To specjalne materace mające na celu uzupełnienie materaca właściwego. Mają być dodatkową warstwą poprawiającą komfort użytkowania. Taki materac może być wykonany z pianki lateksowej. W tej wersji najlepiej sprawdza się, gdy potrzeba nam utwardzenia powierzchni spania lub musimy zredukować wygniecenia materaca właściwego. Materac nawierzchniowy może być wykonany również z pianki memory. Wtedy posiada właściwości zmiękczania powierzchni, na której śpimy i redukcji istniejących nierówności, jakie często występują na wersalkach i kanapach.

Niezależnie od potrzeb – zdrowy i wygodny materac do spania znajdziesz w MILDIS.PL

Jeśli szukasz jakościowego, dobrego materaca do sypialni, wybór jednego z modeli znajdujących się w ofercie naszego sklepu z pewnością będzie trafnym wyborem. Ilość oferowanych modeli nie jest wielka, ponieważ nie powielamy tych samych materacy (o tej samej budowie) w różnych wersjach. To powinno pomóc dokonać trafnego wyboru. A jeśli masz jakiekolwiek pytania lub nie jesteś pewien co do wyboru konkretnego modelu, napisz do nas lub zadzwoń – pomożemy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl