Biuro:

tel. 603 207 748

Materace:

tel. 607 572 686

e-mail kontaktowy:

sklep@mildis.pl

e-mail bieżący:

mildis.pl@gmail.com

Promocje
Nakładka rehabilitacyjna na krzesło KULIK SYSTEM
Nakładka rehabilitacyjna na krzesło KULIK SYSTEM
229,00 zł 209,00 zł
szt.
Materac do spania Hevea FITNESS COSMO
Materac do spania Hevea FITNESS COSMO
1 177,00 zł 1 059,30 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne Light Up
Krzesło ergonomiczne Light Up
952,00 zł 904,40 zł
szt.
Materac do spania Hevea FITNESS
Materac do spania Hevea FITNESS
920,00 zł 828,00 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne Light Up Net
Krzesło ergonomiczne Light Up Net
923,00 zł 876,85 zł
szt.
Piłka rehabilitacyjna ORZESZEK
Piłka rehabilitacyjna ORZESZEK
86,00 zł 76,00 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne Motto
Krzesło ergonomiczne Motto
1 079,00 zł 1 025,05 zł
szt.
Materac nawierzchniowy Hevea TOPPER Lateks
Materac nawierzchniowy Hevea TOPPER Lateks
550,00 zł 495,00 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Action
Fotel ergonomiczny Action
3 245,00 zł 3 082,75 zł
szt.
Ergonomiczny Fotel Biurowy Elegance
Ergonomiczny Fotel Biurowy Elegance
1 680,00 zł 1 540,00 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Veris
Fotel ergonomiczny Veris
1 479,00 zł 1 405,05 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Action Pro
Fotel ergonomiczny Action Pro
3 618,00 zł 3 437,10 zł
szt.
Poduszki do siedzenia 0
Poduszki do siedzenia

Dbanie o kręgosłup to podstawa

 

Każdego dnia nasz kręgosłup narażony jest na ogromne przeciążenia, które mogą powodować urazy, a w dłuższej perspektywie groźne. Wszystko to przez siedzący tryb pracy czy nauki. Przez ⅓ doby jesteśmy skazani na pozostanie w jednej, zazwyczaj niewygodnej pozycji i wykonywanie tych samych monotonnych czynności.

Wbrew pozorom brak ruchu jest dla kręgosłupa bardziej niebezpieczny niż sport. Od wielu lat wzrasta społeczna świadomość zagrożenia, jakim są schorzenia kręgosłupa - dlatego dużo ludzi zaczyna dbać o swoją postawę zawczasu, stosując profilaktykę w różnych formach. Jedną z nich są wszelkiego rodzaju akcesoria i sprzęty rehabilitacyjne, które mają poprawić naturalny, anatomiczny układ ciała i zmniejszyć nacisk na najbardziej newralgiczne punkty kręgosłupa.

Pisaliśmy już o tym, jaką poduszkę ortopedyczną wybrać oraz o tym, czym tak właściwie jest fotel ergonomiczny. Teraz przyszedł czas na kolejną kategorię naszych produktów - poduszki do siedzenia.

 

Poduszki do siedzenia

Większość mebli nie posiada odpowiedniego podparcia dla kręgosłupa. Na przeciążenie i zmęczenie najczęściej narażony jest odcinek lędźwiowy - to na bóle w tym miejscu najczęściej skarżą się pacjenci ze schorzeniami kostnymi.

Aby długotrwałe siedzenie nie skutkowało postępującymi zwyrodnieniami, należy zapewnić stabilne podparcie kręgosłupa zarówno w odcinku lędźwiowym, jak i zadbać o odpowiednio ukształtowane siedzisko. Dobra poduszka do siedzenia ma zmniejszać uczucie zmęczenia, a także być na tyle praktyczna, by móc używać jej wszędzie - w pracy, domu, samochodzie - a każdy mebel dopasować do budowy i potrzeb naszego ciała.

 

Rodzaje poduszek do siedzenia

Na rynku istnieje wiele rodzajów poduszek do siedzenia. Każda z nich ma trochę inne zadanie. Odróżnia je budowa, cena oraz efekty użytkowania. W naszym sklepie internetowym znaleźć można poduszki lędźwiowe, poduszki do siedzenia typu klin, poduszki sensomotoryczne (nazywane też zamiennie poduszkami sensorycznymi, beretami do siedzenia, czy dyskami do siedzenia), nakładki na fotel samochodowy, a także poduszki do siedzenia z otworem, które m.in. zmniejszają bóle spowodowane przez hemoroidy.

 

Poduszki lędźwiowe

Poduszki lędźwiowe zbudowane są zazwyczaj z pianek termoelastycznych z pamięcią kształtu lub wysoko elastycznych pianek poliuretanowych. Dopasowują się do ciała użytkownika i wypełniają przestrzeń między oparciem mebla, a odcinkiem lędźwiowym, który jest najbardziej narażony na bóle i przeciążenie. Zapewnia to lepsze podparcie i chroni krążki międzykręgowe (tzw. dyski) przed nieprawidłowym ułożeniem i uszkodzeniem. Niektóre z naszych produktów posiadają także taśmy, którymi mogą zostać przypięte do mebla, by zapewnić jeszcze większy komfort użytkowania.

 

Poduszki klin

Poduszki klin zostały wykonane z odpornej na wygniecenia pianki poliuretanowej o dużej gęstości. Ich specyficzna budowa, od której wzięła swoje początki nazwa, wymusza zachowanie naturalnej postawy (a raczej naturalnego zagłębienia w odcinku lędźwiowym. Ma to miejsce dzięki innemu ułożeniu miednicy na pochyłej powierzchni w porównaniu z typowym, poziomym siedziskiem. Przód miednicy kieruje się delikatnie w dół, a pośladki mocniej kierują się do tyłu. Dzięki temu automatycznie przyjmujemy właściwą postawę. Poduszka do siedzenia klin może być stosowana także w pozycji leżącej - podłożona pod kolana przynosi ulgę, odciążając kręgosłup.

 

Poduszki sensomotoryczne

Poduszki sensomotoryczne, nazywane też beretami rehabilitacyjnymi (gdyż znajdują swoje zastosowanie jako sprzęt rehabilitacyjny), to typ poduszek do siedzenia, który poprawia równowagę, koordynację ruchową, a także wzmacnia mięśnie głębokie. Poduszki sensomotoryczne stymulują niewielkie ruchy krążków międzykręgowych, czyli dysków. Nieodczuwalnie wymuszają ciągły balans ciała, zwiększając jego stabilizację i zdolność do zachowania anatomicznej pozycji. Niektóre modele wyposażone są także w wypustki masujące. Mogą być też stosowane do ćwiczeń rehabilitacyjnych nóg i kręgosłupa, w treningu sportowym oraz do masażu stóp.

 

Nakładki na fotel samochodowy to specjalne akcesoria rehabilitacyjne stworzone z myślą o kierowcach. Dalekie podróże lub długotrwałe stanie w korkach także nie służy naszemu kręgosłupowi. Nakładki rehabilitacyjne mają zmniejszyć obciążenie wywołane niewygodną pozycją za kierownicą i zwiększyć skupienie kierowcy, a tym samym bezpieczeństwo jego i pasażerów. Każda nakładka składa się z poduszki wspierającej plecy oraz siedziska poprawiającego ułożenie miednicy na fotelu samochodu. Taki zestaw zapewnia kompleksowe wsparcie i pomaga skutecznie walczyć z bólami kręgosłupa.

Poduszka do siedzenia na hemoroidy to eliptyczna poduszka posiadająca po środku specjalny otwór. Jej zastosowanie pozwala zmniejszyć nacisk na wrażliwe obszary w okolicy krocza i odbytu. Jest polecana dla osób zmagających się z hemoroidami, gdyż zbudowana jest ze specjalnej pianki zapewniającej wyjątkowy komfort siedzenia, a dzięki nietypowej, przemyślanej budowie odciąża miejsca, w których odczuwany jest dyskomfort i ból. Podczas siedzenia na takiej poduszce praktycznie cały nacisk kierowany jest na zewnętrzne partie pośladków oraz uda.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl