Biuro:

tel. 603 207 748

Materace:

tel. 607 572 686

e-mail kontaktowy:

sklep@mildis.pl

e-mail bieżący:

mildis.pl@gmail.com

Promocje
Orteza stawu skokowego ANTAR
Orteza stawu skokowego ANTAR
49,00 zł 45,00 zł
szt.
Pas ortopedyczny niski KULIK SYSTEM
Pas ortopedyczny niski KULIK SYSTEM
190,00 zł 170,00 zł
szt.
Poduszka ortopedyczna Halcamp STANDARD
Poduszka ortopedyczna Halcamp STANDARD
130,00 zł 119,00 zł
szt.
Piłka rehabilitacyjna ORZESZEK
Piłka rehabilitacyjna ORZESZEK
86,00 zł 76,00 zł
szt.
Poduszka Rogal Disney Baby
Poduszka Rogal Disney Baby
90,00 zł 80,00 zł
szt.
Poduszka ortopedyczna ARmedical DLA DZIECI
Poduszka ortopedyczna ARmedical DLA DZIECI
55,00 zł 50,00 zł
szt.
Poduszka ortopedyczna ARmedical WENTYLOWANA
Poduszka ortopedyczna ARmedical WENTYLOWANA
89,00 zł 80,00 zł
szt.
Poduszka ortopedyczna ARmedical DUŻA
Poduszka ortopedyczna ARmedical DUŻA
95,00 zł 89,00 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne Classic Pro
Krzesło ergonomiczne Classic Pro
900,00 zł 830,00 zł
szt.
Ergonomiczny Fotel Biurowy Galaxy
Ergonomiczny Fotel Biurowy Galaxy
1 680,00 zł 1 540,00 zł
szt.
Nakładka rehabilitacyjna na krzesło KULIK SYSTEM
Nakładka rehabilitacyjna na krzesło KULIK SYSTEM
229,00 zł 209,00 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Airstream
Fotel ergonomiczny Airstream
1 457,00 zł 1 311,30 zł
szt.
Rehabilitacja w domu - przydatne przedmioty 0
Rehabilitacja w domu - przydatne przedmioty

Wielu pacjentów po przebytych urazach stawów lub kręgosłupa czeka miesiącami na profesjonalną pomoc fizjoterapeuty, zaniedbując w tym czasie regenerującą się kończynę lub plecy. W rehabilitacji ważne są jednak dwa aspekty, o których często zapominamy – czas rozpoczęcia (niezwłocznie po wstępnym zaleczeniu urazu lub przebytym zabiegu) oraz systematyczność.

W warunkach domowych możemy wykonywać różnorakie zestawy ćwiczeń, które przywrócą kontuzjowanym stawom lub naruszonym odcinkom kręgosłupa odpowiednią sprawność. Samodzielna rehabilitacja w domu jest wskazana również jako uzupełnienie sesji z fizjoterapeutą, a także w przypadkach ciężkich, przewlekłych schorzeń ortopedycznych i wrodzonej niesprawności. Jak jednak przeprowadzać rehabilitację w warunkach domowych, by okazała się skuteczna i przyniosła spodziewane rezultaty?

 

Rehabilitacja w domu - jakie produkty mogą okazać się przydatne?

 

Ponieważ schorzenia kręgosłupa stają się jedną z epidemii XXI wieku, a coraz częściej zdarzają się także przypadki ciężkich kontuzji, skręceń i złamań, na rynku istnieje wiele sklepów rehabilitacyjnych. Chociaż może się wydawać, że ich wyposażenie przeznaczone jest głównie dla profesjonalnych fizjoterapeutów i ośrodków rehabilitacji, warto korzystać z nich również samodzielnie, w domowym zaciszu - należy jednak wiedzieć, w jaki sposób. Jednymi z najczęściej wybieranych sprzętów do rehabilitacji są taśmy rehabilitacyjne oraz piłki rehabilitacyjne. Ćwiczenia związane z ich wykorzystaniem nie są skomplikowane, a jednak bardzo szybko można zauważyć efekty - głównie ogólne wzmocnienie mięśni.

 

piłka rehabilitacyjna

 

Zalety piłki rehabilitacyjnej

Piłka rehabilitacyjna jest stosowana także w fitnessie i wspomaga ogólną koordynację i równowagę ciała. Najmniej wymagające ćwiczenia z jej pomocą zaczynają się od delikatnego jej dociskania lub rolowania. Można także stosować ją w celu wzmocnienia mięśni grzbietu i brzucha - i to nawet poprzez samo siedzenie na niej! Do rehabilitacji różnych typów niepełnosprawności wykorzystuje się także piłki sensoryczne, które wspomagają krążenie i pomagają przywracać odpowiednie unerwienie ciała poprzez masaż specjalnymi, gumowymi wypustkami.

 

Inne przydatne akcesoria do rehabilitacji w domu

Taśmy rehabilitacyjne dostępne są w kilku rodzajach, różniących się od siebie stopniem sprężystości - znacząco wpływa ona na ilość siły, jakiej należy użyć, aby taśmy rozciągnęły się. Systematyczne korzystanie z taśm rehabilitacyjnych wspomaga współpracę grup mięśniowych i poprawia ich wytrzymałość, a także poprawia koordynację ruchową.

Świetnym i bardzo uniwersalnym narzędziem rehabilitacji domowej może być też poduszka sensomotoryczna nazywana zamiennie dyskiem rehabilitacyjnym, czy beretem do rehabilitacji. Dzięki specyficznemu kształtowi i budowie (wykonana jest z elastycznego tworzywa i ma kształt dysku) znajduje zastosowanie w wielu ćwiczeniach na stawy skokowe, kolanowe i biodrowe. Pomaga wzmacniać nie tylko mięśnie nóg, ale również ścięgna i więzadła stabilizujące poszczególne stawy kończyn dolnych.

Za pomocą poduszki sensomotorycznej trenować można balans ciała oraz propriocepcję (czyli tzw. czucie głębokie), które zawsze pogarszają się po nawet krótkim okresie odciążania danej kończyny. Organizm ludzki bardzo szybko dostosowuje się do bieżącej sytuacji zdrowotnej i druga, zdrowa noga przejmuje większą odpowiedzialność za równowagę. Dzięki systematycznym ćwiczeniom domowym z użyciem poduszki sensomotorycznej możemy samodzielnie przywrócić sprawność nogi po kontuzji lub zabiegu operacyjnym i sprawić, że ponownie obie strony ciała będą równomiernie obciążane i jednakowo odpowiedzialne za utrzymanie równowa

 

poduszka sensomotoryczna

 

Profilaktyka - lepiej zapobiegać niż leczyć!

Urazy i schorzenia kręgosłupa wykrywane są zazwyczaj już w zaawansowanym stadium, kiedy ich skuteczne wyleczenie jest już praktycznie niemożliwe. To dlatego warto postawić na profilaktykę - zarówno podczas aktywności fizycznej, jak i codziennych czynności.

Wbrew pozorom, o kręgosłup trzeba dbać nawet wtedy, kiedy wydaje się nam, że nie jest on silnie obciążony - np. podczas siedzenia lub snu. Regularne siedzenie za biurkiem w nieprawidłowej pozycji może utrwalić skrzywienia kręgosłupa i w dłuższej perspektywie skutkować nie tylko dyskomfortem, lecz także bólem i urazami krążków międzykręgowych (tzw. dysków), co powoduje dyskopatię. To dlatego warto zadbać o zdrowe siedzenie i kupno odpowiedniego fotela, dopasowanego do naszej anatomii oraz potrzeb.

Natomiast nieprawidłowa pozycja w czasie snu przekładać się może na zwyrodnienia w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa - a co za tym idzie, na częste migreny, drętwienie rąk, bezsenność i gorsze samopoczucie. Warto więc zainwestować w odpowiednią poduszkę ortopedyczną, która stanowi istotny element biernej rehabilitacji domowej i profilaktyki.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl