NIE WIESZ, JAKI PRODUKT WYBRAĆ? NAPISZ DO NAS LUB ZADZWOŃ - DOSTANIESZ CENNE PODPOWIEDZI.

Kup w ciągu:

12

[24.12,25.12,26.12,01.01,06.01,25.09]

a zamówienie wyślemy do Ciebie jeszcze dziś - DOTYCZY WYŁĄCZNIE PRODUKTÓW Z WYSYŁKĄ W 1 DZIEŃ.

Dziś nie wysyłamy zamówień.

Dziś już nie wysyłamy. Paczka zostanie wysłana jutro - DOTYCZY WYŁĄCZNIE PRODUKTÓW Z WYSYŁKĄ W 1 DZIEŃ.

Promocje
Fotel ergonomiczny Foxtrot Soft
Fotel ergonomiczny Foxtrot Soft
1 309,00 zł 1 178,10 zł
szt.
Piłka skacząca HOPPER - 45 cm
Piłka skacząca HOPPER - 45 cm
42,00 zł 25,00 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne LightUp jasnoszary
Krzesło ergonomiczne LightUp jasnoszary
1 332,00 zł 1 216,00 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Xenon
Fotel ergonomiczny Xenon
1 452,00 zł 1 313,85 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Simple Net
Fotel ergonomiczny Simple Net
1 162,00 zł 1 045,80 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Xenon Pro
Fotel ergonomiczny Xenon Pro
1 762,00 zł 1 595,05 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Prop
Fotel ergonomiczny Prop
1 195,00 zł 1 075,50 zł
szt.
Krzesło ergonomiczne Xenon
Krzesło ergonomiczne Xenon
1 376,00 zł 1 245,45 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Motto Pro
Fotel ergonomiczny Motto Pro
1 530,00 zł 1 317,65 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Xenon Net
Fotel ergonomiczny Xenon Net
1 386,00 zł 1 253,05 zł
szt.
Fotel ergonomiczny Foxtrot Net - Expres - wysyłka 3 dni
Fotel ergonomiczny Foxtrot Net - Expres - wysyłka 3 dni
1 269,00 zł 1 142,10 zł
szt.
Jaki materac dla dziecka wybrać? 0
Jaki materac dla dziecka wybrać?

Jak sen wpływa na wzrost dziecka?

U niemowląt wytwarzanie hormonu wzrostu nie jest uzależnione od długości i jakości snu, gdyż wydzielany jest on naturalnie nawet za dnia (aż do wieku nastoletniego!). Jednak z wiekiem, rytm wydzielania hormonu wzrostu upodabnia się do tego występującego u osoby dorosłej i zależnego od faz REM i NREM.

Jednak wbrew powszechnej opinii, wydzielanie hormonu wzrostu wiąże się bardziej z jakością snu, niż z jego długością lub porą. Nieważne jest więc, czy dziecko śpi ponad 8 godzin, jeśli przez cały ten czas bolą je mięśnie, nie może znaleźć odpowiedniej pozycji, a nawet jeśli temperatura w pokoju jest nieodpowiednia.

Materac do łóżeczka musi być więc dobrany ze względu na indywidualne preferencje i budowę anatomiczną - na rynku dostępne są bowiem różne grubości, stopnie twardości oraz materiały.

Materiał, z którego zrobiony jest materac - co wybrać?

Należy dokładnie przemyśleć, jaki materac będzie najlepszy dla naszej pociechy. Dzieci są szczególnie wrażliwe na wszelkie drobnoustroje znajdujące się w powietrzu - bakterie, wirusy, grzyby, pleśnie, roztocza.

Z tego powodu, w naszym sklepie internetowym odnaleźć można materace piankowe i lateksowe dla dzieci, jednak nie posiadamy materacy z naturalnych składników (gryczanych i kokosowych), gdyż mogą one szybko wchłaniać wilgoć i stanowić siedlisko grzybów, a nawet robaków. Choć materace te promowane są jako higieniczne i antyalergiczne, mogą być bardzo niebezpieczne - raz zaproszone do domu larwy owadów żerujących na resztkach roślinnych w materacach naturalnych są bardzo trudne do wytępienia.

Materac piankowy i lateksowy - czym się różnią?

  • Materace piankowe to stosunkowo tani rodzaj materacy. W porównaniu z innymi dostępnymi na rynku materacami, nie wyróżniają się wysoką jakością materiału. Przez wiele lat jednak ewoluowały - na rynku dostępne są takie zróżnicowane pod względem elastyczności i odporności na odkształcenia. Dużo wyższą jakością charakteryzują się te materace, które wykonane są z tzw. „pianki wysokoelastycznej”, czyli nowego typu pianki poliuretanowej. Zapewnia ona zdecydowanie wyższy komfort snu i lepsze podparcie dla ciała w porównaniu z tanimi materacami z gąbki. Ponadto, dzięki swojej wysokiej elastyczności, zachowują one na długo pierwotny kształt i właściwą sprężystość.
  • Materace piankowe, jak sama nazwa wskazuje, zbudowane są z piankowego wypełnienia, które zapewnia równomierne rozłożenie ciężaru ciała podczas snu, a co za tym idzie - spokojny sen. Dodatkowo, materac taki dopasowuje się do anatomicznej budowy użytkownika.

Materace lateksowe to jednak najbardziej zaawansowana grupa. Wyróżniają się wysoką jakością i hipoalergicznymi właściwościami. Są zbudowane z pianki, w której składzie zawiera się naturalny lateks - zwiększa on sprężystość i wytrzymałość produktu.

 

Elastyczność punktowa materacy lateksowych

Materace lateksowe zapewniają wysoki komfort snu, gdyż posiadają tzw. „elastyczność punktową”. To znaczy, że uginają się tylko w miejscach nacisku, a nie w całej strefie wokół nacisku. Dlatego ciało delikatnie się w nie zagłębia tymi częściami, które wywierają największy nacisk. A w pozostałej części uzyskuje delikatne podparcie, co pozwala na pełne rozluźnienie mięśni podczas snu. To z kolei przekłada się na wyższą jakość snu i lepsze samopoczucie po przebudzeniu.

Materace lateksowe do łóżeczka wykonane są w całości z płyty o jednakowej elastyczności. Jest to zgodne z zaleceniami dotyczącymi warunków spania noworodków i niemowląt. Materace dla dzieci starszych (dwa lata lub więcej) posiadają – podobnie jak materace sypialniane dla dorosłych - podział na strefy twardości. Wynika to z faktu, że dzieci po ukończeniu dwóch lat mają już ukształtowane krzywizny kręgosłupa, a stosunek wielkości głowy do pozostałych części ciała maleje – staje się coraz bardziej podobny do proporcji osób dorosłych.

 

Różne twardośći materacy lateksowych

Materace lateksowe z podziałem na strefy twardości (czyli – mówiąc fachowo – strefy ortopedyczne) podtrzymują w odpowiedniej pozycji konkretne partie ciała przez całą noc, a także zapewniają podparcie dla kręgosłupa w jego anatomicznym kształcie, niwelując ryzyko powstawania schorzeń i zwyrodnień.

Dlatego to szczególnie materace lateksowe polecane są rodzicom zastanawiającym się, jaki rodzaj materaca wybrać dla swojego dziecka. Wymagają one elastycznego stelaża do prawidłowego działania. Wtedy zapewniają prawidłowy rozwój ortopedyczny młodego człowieka w fazie szybkiego rozwoju.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl